Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Moja mama dzieli się swoim szalonym wózkiem spożywczym za 250 dolarów

Matka siedmiorga dzieci uniosła brwi po tym, jak podzieliła się swoją imponującą kolekcją artykułów spożywczych, a komentatorzy nazwali ją królową budżetu.

Klienci zauważyli, że ceny płatków zbożowych rosną – a wideo ujawniające „wygórowaną” cenę ulubionego produktu rodzinnego w australijskich supermarketach szokuje Internet.

Zamożna matka siedmiorga dzieci wydała mniej niż 250 dolarów na zakupy spożywcze w sklepach Woolworths i Aldi.

Powiedziała, że ​​zapewni w sumie 12 obiadów i „pakiet” przekąsek dla szkoły w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Jednak zdecydowanie odczuwa szczyptę rosnących kosztów utrzymania, mówiąc, że rok temu ten sam sklep kosztowałby dużo mniej.

„Jesteśmy więc dziewięcioosobową rodziną, dwójką dorosłych, dwiema dziewczynkami (19 i 13 lat) i czterema chłopcami (11, 9, 6 i 4 lata) oraz około czteromiesięcznym dzieckiem, które w przyszłym tygodniu zacznie jeść puree” powiedziała. .

„Zaledwie rok temu byłoby to około 175 USD. To wystarczyłoby na 12 obiadów i kilka szkolnych przekąsek.

„Zwykle kupuję też od Aldi około trzech do czterech pudełek zimowych warzyw, ale są one wyprzedane. Zwykle chodzę do Hunter and Gather, aby kupić wszystkie świeże owoce i warzywa. Kupujemy mleko, gdy jest potrzebne.

„Dwa razy w roku kupujemy artykuły masowe, takie jak papier toaletowy i proszek do prania, od Costco, co daje 60 worków papieru toaletowego przez około pięć miesięcy i proszek do prania przez około siedem miesięcy”.

Kobieta stara się, aby jej „brzuszki były pełne na dłużej” podczas posiłków, mówiąc, że brakuje jej pieniędzy, ponieważ jest obecnie na urlopie macierzyńskim.

„Staramy się, aby żywność była zdrowa, dzięki czemu nasze brzuchy będą syte na dłużej. Jeśli uda mi się ukryć w niej warzywa, to jest to bonus.”

Pewna mama podzieliła się swoimi niesamowitymi zakupami spożywczymi. fot. Moms on the Budget/Facebook

Planuje użyć składników do przygotowania dwutygodniowych posiłków, takich jak gotowane kiełbaski, bułki z kurczaka z siemieniem lnianym, super zielony makaron i irlandzki gulasz.

READ  Oczekuje się spowolnienia polskiej gospodarki, ale jesteśmy większymi optymistami niż większość | Muzyka pop

Szkolne obiady obejmują ser, szynkę i bułki z hummusem. Przekąski obejmują babeczki owsiane, babeczki z musem jabłkowym i ciasto cytrynowo-migdałowe. z owocami.

„Przekąski do szkoły to przełom. Owsianka jest tak tania, że ​​można z nią dużo wygrać i jest prawdziwym poskramiaczem głodu. Ze względu na mamę zawsze byłam wielką fanką pieczenia, więc wszystkie przekąski robię dla mojej Dzieci.”

Komentatorzy chwalili jej sztuczki obniżania cen, a jeden nazwał ją nawet „Królową budżetu”.

Podczas gdy drugi napisał: „Wow, wow, wow, miałem więcej niż ten tydzień dla czteroosobowej rodziny”.

Inny powiedział: „Zwracam na to uwagę! Mamy 2 osoby dorosłe, 2 dzieci poniżej 5 lat i psa, a ja wydaję 220 dolarów tygodniowo. Jestem pod wrażeniem!”

Czwarty skomentował: „To dobrze zaplanowany sklep”. „To dobrze, że działa w tej cenie dla tak wielu ludzi. Niestety w moim domu mamy dwa razy większą alergię na nabiał i dwa razy większą nietolerancję laktozy, więc mogę tylko pomarzyć o tym budżecie.”

Przykładowy jadłospis:

pierwszy tydzień

Poniedziałek: Super zielony makaron

Wtorek: Paluszki rybne – dzieci, Basa – dorośli

Środa: Pieczone uda z warzywami

Czwartek: Makaron wegetariański z szynką

Piątek: Wieczór domowej pizzy

Sobota: Ukryte roladki z kiełbasą warzywną

Spewnego dnia: kiełbasa

Dwa tygodnie

Poniedziałek: Superzielone spaghetti z szynką

Wtorek: Rolada z kurczaka z siemienia lnianego

Środa: Chrupiące udka z warzywami

Czwartek: Makaron wegetariański

Piątek: Wieczór domowej pizzy

Sobota: kiełbasa

Niedziela: Gulasz Irlandzki