Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Moje dzieci nie chodzą do szkoły

Moje dzieci nie chodzą do szkoły

„Sprzeciwiam się większości konwencjonalnych mądrości i społecznie akceptowalnych sposobów życia” — mówi tata trójki dzieci, Billy.

Moje dzieci nie chodzą do szkoły

Mieszkając na farmie, dzieci uczą się, angażując się w zajęcia, którymi są zainteresowane, ponieważ ich ojciec wierzy w samodzielne uczenie się.

Krótko mówiąc, dzieci są odpowiedzialne za strukturę swojego dnia.

Czy chcesz dołączyć do rodziny? Zapisz się do naszej strony Newsletter Kidspota Więcej takich historii

Wczytuję osadzanie…

Powiązane: Jak rodzice wydają kupony na powrót do szkoły

Szkoła może zniszczyć kreatywność.

34-letni Billy Morris i jego 33-letnia żona Emma mają troje dzieci w wieku 7, 4 i 1 roku, które nigdy nie chodziły do ​​szkoły, mieszkają i uczą się na rodzinnej farmie w Hampshire w Wielkiej Brytanii, gdzie wszyscy śpią w jednym łóżku i mieć dni pełne praktycznej nauki.

Decyzja o nauczaniu dzieci w domu wynikała z przekonania Billy’ego, że system szkolnictwa może stłumić kreatywność – mimo że Billy opisywał siebie jako błyskotliwego ucznia w szkole, co ostatecznie doprowadziło go do posiadania własnej firmy budowlanej.

Po opublikowaniu informacji o swojej decyzji w Internecie rodzina otrzymała pokrzepiające wiadomości, ale pojawiło się również wiele negatywnych komentarzy na temat metod Billy’ego, a niektórzy sugerowali, że ogranicza szanse swoich dzieci na przyszły sukces.

źródło: catering

Związane z: Mój nastolatek jest nazywany „fa**ot” w szkole każdego dnia

„Opowiadam się za społecznie akceptowalnym sposobem życia”

Bailey powiedział: „Sprzeciwiam się większości konwencjonalnej mądrości i społecznie akceptowalnych sposobów życia, na które szkoła ma duży wpływ. Więc sprzeciwiam się nie tylko edukacyjnemu aspektowi szkoły, ale także konformistycznemu myśleniu tworzenie się obywateli zależnych od konsumentów, co również zmusiło nas do poszukiwania alternatywy.

„Moim zdaniem nauka praktyczna nie może być oddzielona od tradycyjnych przedmiotów akademickich. Współczesne życie wymaga wiedzy literackiej i matematycznej, a ponieważ nasza metoda edukacji naszych dzieci polega na zanurzeniu się w prawdziwym życiu, są one zawsze na nie narażone i rozwijają te ważne umiejętności .

READ  Ferdinand Marcos Jr., syn filipińskiego dyktatora, potwierdził, że kandyduje na prezydenta, wywołując protesty

„Zawsze uważano mnie za „inteligentnego” i radziłem sobie dobrze w nauce, kiedy chciałem, ale zawsze byłem bardzo buntowniczy wobec wewnętrznej kontroli w systemie edukacyjnym, a bunt ten narastał wraz z wiekiem, aż w końcu z trudem brałem udział w zajęciach.

„Jako istoty ludzkie prowadzimy bezprecedensowo odizolowane życie, w wyniku czego presja wywierana na rodziców takich jak my – którzy decydują się wziąć pełną odpowiedzialność za swoje dzieci, w tym za naukę – jest silna.

„Musimy zapewnić naszym dzieciom to, co tradycyjnie zapewnia oddana społeczność rodziny, dalszej rodziny i przyjaciół. Może to być stresujące i dlatego pracujemy nad budowaniem społeczności.

„Inna rodzina na farmie ma dwoje dzieci w tym samym wieku, które chodzą do szkoły. Regularnie razem się bawią. Większość przyjaciół naszych dzieci to dzieci, które uczą się w domu”.

źródło: catering

Jak wygląda dzień rodziny

Bailey dodał: „Szkoła zaszczepiła mentalność uczenia się jako odrębnej czynności, wykonywanej w oderwaniu od prawdziwego życia, ale tak nie jest. Dzieci zawsze się uczą. Jeśli idziemy na wysypisko śmieci, one się uczą”.

„Jeśli chodzimy po lesie, uczą się. Jeśli przychodzą na spotkanie ze mną, uczą się. Spędzają też dużą część dnia pogrążeni w głębokiej, pomysłowej zabawie ze sobą. Gramy w wiele gier jako rodzina – karty, szorstkość, warcaby i tak dalej”.

„Duża część społeczeństwa została uwarunkowana przekonaniem, że nauka odbywa się tylko w szkołach. W wyznaczonych placówkach, w wyznaczonych godzinach i pod okiem nauczycieli. Tak nie jest”.

Dzień z życia Billy’ego, Emmy i ich dzieci wygląda następująco:

Biznes rolniczy jako rodzina

Śniadanie jako rodzina

Spotkanie towarzyskie z innymi rodzinami uczącymi się w domu

projektów budowlanych

projekty zwierzęce

Spotkania biznesowe i networkingowe, na które uczęszczają starsze dzieci

wieczorne interesy

Dużo czytania

Kolacja jako rodzina

READ  Cysterna z paliwem eksploduje w Libanie, zabijając co najmniej 28 osób | Wiadomości z Bliskiego Wschodu

Łóżko jako rodzina – wszyscy dzielą jedno łóżko