Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Moje starsze dzieci mają do mnie pretensje, że jestem mamą siedzącą w domu, bo nie mogę „pomagać im finansowo”: „Nigdy nie spodziewałam się, że to nadejdzie”.

Moje starsze dzieci mają do mnie pretensje, że jestem mamą siedzącą w domu, bo nie mogę „pomagać im finansowo”: „Nigdy nie spodziewałam się, że to nadejdzie”.

KOBIETA, która poświęciła karierę, aby priorytetowo traktować rodzinę, twierdzi, że jej dorosłe dzieci „mają do niej pretensje” za to, że zdecydowała się zostać mamą nie wychodzącą z domu.

Dzieci kobiety twierdzą, że decyzja o postawieniu ich na pierwszym miejscu oznacza, że ​​obecnie nie jest w stanie ich utrzymać finansowo i płacić za drobne luksusy.

Wyładowała swoją frustrację na Reddicie, a ponad 1300 osób skomentowało, że jej dzieci są „rozpieszczone”, ponieważ są w wieku produkcyjnym.

„Nigdy się tego nie spodziewałem”. „Moje dorosłe dzieci (w wieku 18–20 lat) mówią, że mają do mnie żal, że jestem mamą zajmującą się domem, bo teraz nie mogę im pomóc finansowo” – napisała matka.

„Mówią takie rzeczy jak: «Nigdy nie miałeś pracy i nie chodziłeś do szkoły, więc nie rozumiesz» albo «Mogłeś przynajmniej znaleźć teraz pracę i mi pomóc» i wiele innych innych komentarzy, np. „Powinieneś był pracować przez te wszystkie lata”.

Mama pozostająca w domu twierdzi, że spotkała się z krytyką ze strony swoich dzieci za to, że nie jest w stanie ich wesprzeć finansowo (zdjęcie stockowe)

Matka stwierdziła, że ​​jej najwyższym priorytetem zawsze było „przede wszystkim bezpieczeństwo i dobro swoich dzieci”.

READ  Większość amerykańskich agencji wywiadowczych uważa, że ​​COVID-19 był transmisją ze zwierzęcia na człowieka

Powiedziała, że ​​zrezygnowała z kariery zawodowej, możliwości zdobycia wyższego wykształcenia i wolności wychowywania dzieci, co było wówczas jej wyborem.

„Pomyślałam, że tak będzie najlepiej, a finansowo radzimy sobie dobrze” – powiedziała.

Ale teraz musi radzić sobie z złośliwymi komentarzami ze strony swoich małych dzieci.

Chciałbym, żeby moje wybory ich nie skrzywdziły. To było dokładne przeciwieństwo tego, co myślałem, że robię. „Mam nadzieję, że pewnego dnia to zrozumieją” – dodała.

Setki użytkowników Redditorów pojawiło się w komentarzach popierających oddaną mamę, a niektórzy podzielili się własnymi doświadczeniami.

„Mamo, w ich oczach zawsze będzie coś, co zrobiłaś źle. Gdybyś pracowała, prawdopodobnie narzekaliby, że nie widzieli Cię wystarczająco często. Tu nie chodzi o Ciebie, chodzi o nich” – napisała jedna.

„Nie rozumiem, dlaczego mieliby czuć się uprawnieni lub oczekiwać otrzymania wsparcia finansowego jako osoba dorosła. To nie ma nic wspólnego z tym, czy jesteś osobą samotną czy posiadającą podwójne dochody” – stwierdziła inna.

Trzecia dodała: „Musisz wyznaczyć pewne granice swoim dzieciom, gdy wkraczają w dorosłość, aby nie czuły się uprawnione do tego, co mogły mieć wcześniej”.

„Dzieci nie mają za co być wdzięczne. Po prostu zjadają twoje jedzenie i łamią ci serce. Twoje dzieci są teraz zbyt zajęte, żeby to osiągnąć” – napisała inna.

Inna osoba stwierdziła, że ​​jego wczesne lata dorosłości były „najgorsze”.

„18-22 lata to były piekło, kiedy powiedziałem rodzicom wiele bolesnych rzeczy” – powiedział Redditor.

Inny zapytał: „Prawdopodobnie widzą, że rodzice ich znajomych dają im pieniądze, więc stają się zazdrośni, zawstydzeni, urażeni i obwiniają ciebie”.

„Spójrz na to, o co chodzi. To wciąż nowi, niedojrzali emocjonalnie dorośli, którzy pracują nad niektórymi z tych problemów. Po prostu nie bierz tego do siebie”.

READ  Kobieta dzieli się okropnymi obrażeniami od hakowania jajek na twardo na TikTok

Czytaj więcej: Ratownik medyczny Ostrzeżenie: Dlaczego latem należy zawsze używać pieluszek wodnych dla niemowląt i małych dzieci?

Moje dziecko ma 10 miesięcy i już potrafi pływać bez pływaków, ale inni rodzice mnie oceniają

Rodzice wściekli na propozycję urodzin nauczyciela: „Żartujesz”