Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Molex otwiera najnowocześniejszy kampus w Polsce

Molex otwiera najnowocześniejszy kampus w Polsce

Molex, globalny dostawca elektroniki i łączności, ogłosił znaczną ekspansję swojego globalnego zasięgu produkcyjnego poprzez otwarcie nowego kampusu w Katowicach w Polsce. Początkowa powierzchnia produkcyjna obiektu o powierzchni 23 000 metrów kwadratowych będzie służyć jako strategiczne węzeł umożliwiający terminową dostawę zaawansowanych wyrobów medycznych dla firmy Molex Phillips-Medisize, a także pojazdów elektrycznych i rozwiązań w zakresie elektryfikacji dla klientów Molex.

Ambitne plany rozwoju Molex wpisują się w ambitne plany rozwoju Molex, które zakładają przyszłą ekspansję do 85 000 metrów kwadratowych i dalsze zwiększanie obecności Molex w Polsce poprzez rozszerzenie istniejących zakładów w Rokitkach i Sulęcinie, powiedział Molex.

Katowice uzupełnią istniejącą działalność Philips-Medicine w sześciu europejskich zakładach produkcyjnych w Donegal i Sligo w Irlandii; Struer, Dania; Trove Sviny, Republika Czeska; oraz dwie lokalizacje w Kondiolati w Finlandii.

Duża pula wykwalifikowanych zasobów produkcyjnych i inżynieryjnych na terenie Katowic była kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór lokalizacji firmy Molex – stwierdziła firma. Przy planowanej wydajności pierwsze obiekty na terenie kampusu będą zatrudniać około 350 pracowników, w tym wysoko wykwalifikowanych operatorów produkcji, inżynierów projektantów i specjalistów ds. jakości.

READ  Rola rozwoju KDP w liberalizacji pasażerskiego transportu kolejowego w Polsce: nowy raport CPK | Sponsorowane