Mundial 2022: Ronaldo płacze po zwycięstwie Maroka „prawie niewiarygodne”

Maroko stało się pierwszym krajem afrykańskim, który awansował do półfinału mistrzostw świata, kiedy gol Youssefa En-Nesiriego w pierwszej połowie przypieczętował zwycięstwo 1: 0 nad Portugalią w niedzielę.

Atlas Lions, także pierwsza arabska drużyna, która awansowała do 1/8 finału, dodała Portugalię do listy europejskich rakiet czołowych, osiągając dobre wyniki w drugiej połowie.

„To prawie niewiarygodne” – powiedział komentator SBS.

Cristiano Ronaldo mógł rozegrać swój ostatni mecz na Mistrzostwach Świata po tym, jak nieskutecznie pojawił się jako rezerwowy w drugiej połowie, nie strzelając pierwszego gola w fazie pucharowej turnieju.

„Znając jego mentalność, gdyby grał we wszystkie mecze i zaczynał w tej drużynie, jest duża szansa, że ​​wróciłby w wieku 41 lat” – powiedziała Sarah Walsh, była zawodniczka studia SBS Matildas.

„Ale w końcu zmienił się w małego gracza. Nie miał tej samej energii. Tylko raz został z tyłu. Nawet jego dotyk nie wyglądał dobrze w obszarach. Niestety myślę, że to ostatni raz, kiedy” Zobaczymy go na największej scenie, nawet na Euro (za dwa lata) może być przedłużeniem.

Ronaldo płakał, gdy wracał do szatni.

Maroko objęło prowadzenie w 42. minucie po główce En-Nesiriego, który mocno spóźnił się w pierwszej połowie.

Portugalia zwiększyła presję po przerwie, ale kontuzjowane Maroko, w którym trzech z czterech wcześniej wybranych obrońców nie musiało opuszczać kapitana Romaina Saïssa, zostało zawieszone, mimo że w dogrywce zostało zredukowanych do 10 zawodników.

„Weszli na mecz bez Aguirda i Mazraoui… Saiss był kontuzjowany. Trzech z czterech obrońców nie grało. Ziyech eksplodował kontuzją. Wszystko

powiedział Robbie Cornthwaite, były piłkarz studia SBS. „Ale to jest zjednoczona drużyna. Niesamowity wynik dla światowej piłki nożnej. „

Tłum partyzantów niewątpliwie pomógł mieszkańcom Afryki Północnej przekroczyć linię, chociaż Portugalia walczyła o stworzenie wielu klarownych okazji.

READ  Urban Meyer kopnął Josh Lambo kopnął luz Jacksonville Jaguary Trevor Lawrence aktualizacje wiadomości

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki Ronaldo został wysłany na początku drugiej połowy przez trenera Fernando Santosa, ale nie był w stanie uratować zwycięzcy Euro 2016.

Zamiast tego był to kolejny uroczysty dzień dla Maroka, po zaskakujących zwycięstwach nad Belgią i Hiszpanią w rzutach karnych w Katarze.

W środę na stadionie Al Bayt podopieczni Walida Rekraguiego zmierzą się z broniącymi tytułu mistrzami Anglii lub Francji w półfinale.

Maroko będzie myślało, że może zdetronizować którąkolwiek z tych drużyn, tracąc tylko raz w finałach mistrzostw świata.

Portugalia przez pierwsze pół godziny utrzymywała się przy piłce, ale strzał głową Joao Felixa w piątej minucie, który obronił bramkarz Yassine Bounou, był najbliżej wczesnej bramki.

Maroko zawsze wyglądało jednak groźnie, a Slim Amalallah oddał potężny strzał, a Sofiane Boufal strzelił prosto w Diogo Costę dla Afrykanów.

Nie było niespodzianką, że Maroko objęło prowadzenie na krótko przed przerwą. Portugalski bramkarz Costa przyszedł, aby dostać dośrodkowanie z lewego obrońcy, Yahya Atiyatallah, który nie był na najlepszej drodze, aby go dosięgnąć, a napastnik Sevilli Al-Nusiri wykonał resztę potężnym uderzeniem głową.

Portugalia wyrównała prawie kilka sekund później w oszałamiającym stylu, kiedy Bruno Fernandes uderzył z prawej strony pola karnego w poprzeczkę.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy, po kolejnej szybkiej reakcji Atiyatullah, który grał tylko w miejsce kontuzjowanego Naseera Mazraoui, zabłysnął.

Portugalczycy wciąż domagają się rzutu karnego po tym, jak Fernandez rzucił się na ziemię pod presją Ashrafa Hakimiego po drugiej stronie boiska.

Maroko prawie podwoiło prowadzenie w czwartej minucie drugiej połowy, kiedy Costa zdołał zablokować strzał z rzutu wolnego Hakima Ziyecha z prawej strony, który leciał do samego końca.

Santos nie marnował czasu na dzwonienie do swojego kapitana, ponieważ w 51. minucie pokonał Ronaldo i Joao Cancelo.

READ  Benji Marshall z South Sydney Rapitz przypomina fanom Wests Tigers Hyday i Gold Coast Titans

Ronaldo wyrównał rekord świata mężczyzn ze 196 selekcjami, kiedy wszedł.

37-latek wyrównał rekord ustanowiony przez kuwejckiego reprezentanta Badera Al-Mutawę.

Maroko poniosło kolejny cios z powodu nieobecności kontuzjowanych obrońców Al Mazraoui i Naif Ajourd z powodu nieobecności Sayesa.

Portugalia zaczęła zbliżać się do bramki rywali, a Fernandez ponownie był bliski wyrównania, kiedy z trudem strzelił z krawędzi pola karnego.

Maroko w dużej mierze trzymało Portugalię na dystans, ale Bono musiał dać z siebie wszystko, by wyprzedzić Felixa na osiem minut przed końcem.

Osiem minut kontuzji zostało w dużej mierze stracone dla Portugalii na połowie Maroka, a Ronaldo prawie miał swój moment, gdy Bono sparował jego niski strzał.

Rezerwowy Marokańczyk Walid Chedira został surowo wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę w ciągu dwóch minut.

Zakaria Abukhalal powinien był zakończyć grę tylko po to, by rzucić się prosto w Costę, gdy mu się to uda.

Ale jego zespół w jakiś sposób podtrzymał inicjatywę zapisania ich nazwisk w podręcznikach historii, gdy Pepe oddalał się z bliskiej odległości w chwili śmierci.

Maroko pokonało pozostałe trzy afrykańskie drużyny, które dotarły do ​​ćwierćfinału – Kamerun w 1990, Senegal w 2002 i Ghana w 2010.