Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Musk traci 200 miliardów dolarów ze swojego majątku osobistego, gdy akcje Tesli i Twittera gwałtownie spadają

Elon Musk właśnie przekroczył ważny kamień milowy, z którego nikt nie chce być sławny – stracił najwięcej pieniędzy w historii.

Założyciel Tesli oficjalnie wydał około 200 miliardów dolarów (294 miliardów dolarów) swojej osobistej fortuny w ciągu ostatnich 14 miesięcy. Indeks miliarderów Bloomberga.

To więcej niż jakakolwiek inna istota ludzka w historii świata.

W listopadzie 2021 r., u szczytu szaleństwa giełdowego podczas pandemii Covid, Musk był najbogatszą osobą, jaka kiedykolwiek chodziła po ziemi, z majątkiem netto w wysokości 340 miliardów dolarów (500 miliardów dolarów).

Jednak w chwili pisania tego tekstu miał ogromny upadek z łaski od czasu tej niesamowitej postaci.

51-letni Musk ma fortunę szacowaną na 137 miliardów dolarów (201 miliardów dolarów), co oznacza, że ​​stracił ponad połowę swojego szczytowego bogactwa.

Do nieszczęść Muska przyczynia się los jego pomysłu, Tesli, który pozostaje w tyle, podczas gdy inne firmy zajmujące się samochodami elektrycznymi doganiają technologię.

Duża część fortuny Muska należy do Tesli, która miała straszny rok na giełdzie.

W ciągu ostatniego roku akcje Tesli spadły o 65 procent.

W rzeczywistości sytuacja wygląda tak tragicznie, że Tesla oferuje amerykańskim klientom rzadką zniżkę w wysokości 7500 USD (11 000 USD) na zamówienie w przedsprzedaży dwóch z dwóch modeli przed końcem roku.

W szczytowym momencie Tesli w październiku 2021 r. kapitalizacja rynkowa firmy EV wyniosła ponad 1 bilion dolarów (1,47 biliona dolarów).

Obecnie jego kapitalizacja rynkowa wynosi 385 miliardów dolarów (566 miliardów dolarów).

W grudniu kapitalizacja rynkowa Tesli spadła poniżej pół biliona dolarów po raz pierwszy od listopada 2020 r.

pod koniec grudnia Musk przeniósł się na Twittera Aby bronić słabych wyników giełdowych swojej firmy.

Powiedział krytykom, aby „wrócili i przeczytali swój stary podręcznik analizy giełdowej 101”.

READ  UE może zgodzić się na plany wydatków Polski i Węgier – na warunkach

„Ponieważ stopy procentowe na bankowych kontach oszczędnościowych, które są zabezpieczone, zaczynają zbliżać się do stóp zwrotu z giełdy, które są *niezabezpieczone*, ludzie będą coraz częściej zamieniać swoje pieniądze z akcji na gotówkę, powodując spadek akcji”.

Aby sfinansować swoje kontrowersyjne wrogie przejęcie Twittera, Musk sprzedał również bezprecedensową ilość akcji Tesli – 22 miliony akcji – o wartości 40 miliardów dolarów (59 miliardów dolarów).

Nadal ma osobisty udział w Tesli o wartości około 27,8 miliarda dolarów (40,9 miliarda dolarów).

Musk był zajęty przejęciem Twittera, co też nie idzie dobrze.

Jego osobista fortuna ucierpiała po tym, jak zaryzykował 44 miliardy dolarów (65 miliardów dolarów) na platformie mediów społecznościowych Twitter we wrogim przejęciu.

Jak dotąd wydaje się, że hazard się nie opłacił, ponieważ pracownicy masowo odchodzili, użytkownicy Twittera masowo odchodzili, a główni reklamodawcy wycofali się.

Na dodatek Musk w tym tygodniu Ogłosił, że rezygnuje jako dyrektor generalny Twittera, gdy znajdzie „kogoś na tyle głupiego, by podjąć tę pracę”.

Na początku grudnia rok Muska ponownie się pogorszył, a jego ego również doznało ogromnego ciosu, gdy stracił tytuł najbogatszego człowieka na świecie.

Według Bloomberg Billionaires Index Musk spadł na drugie miejsce na światowej liście najbogatszych.

Bernard Arnault, dyrektor generalny luksusowej grupy LVMH, która nadzoruje takie marki jak Louis Vuitton, Dior, Sephora i Tiffany & Co. , na krótko strącając Muska z pierwszego miejsca 8 grudnia.

Następnie, 14 grudnia, Arnault zdołał utrzymać pierwsze miejsce, czyniąc Muska drugim miliarderem na świecie.

Przeczytaj powiązane tematy:Elona Muska