Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Myślisz, że widzieli wszystko?  Pomysły na prezenty świąteczne dla fanów kina, którzy chcą więcej

Myślisz, że widzieli wszystko? Pomysły na prezenty świąteczne dla fanów kina, którzy chcą więcej

To był wspaniały rok w kinie dla kinomanów, ale co możesz zyskać dla fanów filmu, którzy widzieli już wszystko?

Święta zawsze kojarzą się z rocznicowymi wydaniami sprawdzonych klasyków, takich jak reedycja Titanica w rozdzielczości 4K Ultra HD z okazji 25. rocznicy premiery, a także kompilacjami w rozdzielczości 4K typu „cukierek albo psikus” z największymi hitami roku, takimi jak „Barbie”, oczywiście. Dostępnych jest jednak wiele wyjątkowych opcji we wszystkich przedziałach cenowych, od wysokiej klasy biletu na styczniowy festiwal filmowy w Sundance po subskrypcję kanału Criterion Channel i nie tylko.

Książka Sofii Coppoli

Na potrzeby swojej pierwszej książki „Archiwum Sofii Coppoli 1999–2023” Sofia Coppola odkopała swoje osobiste zdjęcia z 25 lat pracy nad filmem. W 479-stronicowej książce Coppola zabiera Cię w wizualną podróż od The Virgin Suicides do Priscilli, obejmującą intymne zdjęcia zza kulis ze wszystkimi znanymi twarzami, z którymi pracowała, od Kirsten Dunst po Billa Murraya. Znajdują się tam tablice inspiracji, strony z odręcznymi adnotacjami, korespondencja ze współpracownikami, a także osobiste wprowadzenia do każdego filmu.

Polskie plakaty filmowe

Niezależnie od tego, czy chcesz ulepszyć kolekcję plakatów filmowych ukochanej osoby, korzystając z tego, co znajdowało się w jej pokoju w akademiku, czy po prostu szukasz czegoś niezwykłego, ta wesoła kolekcja polskich plakatów filmowych to świetny początek. Artystyczne interpretacje materiałów marketingowych w Hollywood mają długą i bogatą historię. Niektóre są surrealistyczne, inne abstrakcyjne, a wszystkie odzwierciedlają indywidualnego artystę. Ceny są wszędzie, w zależności od tego, czy zdecydujesz się na rocznik czy przedruk: Oryginalny plakat „Ojciec chrzestny” zaprojektowany przez niego Tomasz Rumiński Będzie Cię to jednak kosztować około 912 dolarów Leszka Gębrowskiego Bolesny projekt „Oczy szeroko zamknięte” kosztuje tylko 40 dolarów i Andriej Krajewski Inspirowany popem utwór „Pulp Fiction” kosztuje 43 dolary.

READ  Kathy Griffin składa pozew o rozwód ze swoim mężem, Randym Beckiem, kilka dni przed czwartą rocznicą ich ślubu

Subskrybuj kanał standardowy

Opcje transmisji strumieniowej mogą być trudnym miejscem dla fanów filmów klasycznych i niezależnych, ale na szczęście kanał Criterion wciąż ma się dobrze i oferuje co miesiąc starannie dobrane selekcje. Format jest łatwy w użyciu i wyróżnia nowe filmy, których ważność wygasa z końcem miesiąca. Mają też sekcję, w której możesz wybierać filmy na podstawie czasu ich wyświetlania: Czy masz tylko 90 minut lub mniej? Jest na to rozdział. W ich grudniowym programie w centrum uwagi znajduje się Parker Posey; wystawy retrospektywne poświęcone Yasujiro Ozu i Ousmane Sembène; I trochę Holiday noir, musicali MGM i „Hitchcock for the Holidays”.

Oppenheimera 4K

Czy słyszysz muzykę? Oppenheimer Christophera Nolana będzie wreszcie można obejrzeć w Twoim salonie podczas wakacji (po 21 listopada). Wersja 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD będzie zawierać ponad trzy godziny filmów specjalnych, w tym ponad 70-minutowy film dokumentalny z nowymi wywiadami z Nolanem oraz obsadą i ekipą. Kolejny specjalny film opisuje rozwój czarno-białej taśmy filmowej 65 mm, której pionierami byli w filmie. Możesz także obejrzeć dyskusję panelową, która odbyła się tego lata wcześniej z udziałem Nolana, autorki Kay Bird i fizyków takich jak Kip Thorne.

Bilet na Festiwal Filmowy w Sundance

Jest to droższe, ale na 40. Festiwal Filmowy w Sundance w styczniu można dostać się z biletem stacjonarnym lub wirtualnym. Za 850 dolarów (nie wliczając kosztów podróży i zakwaterowania w Park City w stanie Utah) możesz być jednym z pierwszych, którzy zobaczą kolejne „CODA”, „Bestie z południowych krain” czy „Past Lives”. Lub za 225 USD możesz uzyskać wirtualny dostęp do zwycięzców nagród i pozwolić sędziom przeglądać perełki i niewypały w Twoim imieniu.

Książka o Siskelu i Ebercie

Krytyk i montażysta filmowy Matt Singer przygląda się znaczeniu i wpływowi Rogera Eberta i Gene’a Siskela w filmie Opposable Thumbs: How Siskel i Ebert zmienili filmy na zawsze. Jest pełen opowieści o ich niesławnych i zawsze wartych oglądania sparingach oraz o tym, w jaki sposób udało im się wspierać szeroką publiczność małe filmy, takie jak „Hoop Dreams”. Singer pisze, że dwóch krytyków z Chicago „zdemokratyzowało krytykę” i „przekształciło ją w masową rozrywkę”.

READ  Sony Pictures Classics przejmuje polskiego pretendenta do Oscara „The Peasants”

Gra kinowa

Kolekcję tę określa się jako „najlepszą grę dla maniaków kina, maniaków filmu i kinomanów” i zawiera pięć poziomów o różnym stopniu trudności. Na przykład poziom Motion Pictures prosi graczy o podanie większej liczby filmów niż ich rywale pod dowolnym imieniem pojawiającym się na karcie (np. Samuel L. Jackson, co może utrzymać grę przez jakiś czas). Jeśli potrzebujesz trochę większego wyzwania, poziom Ekspert sprawdza Twoją zdolność dorównania aktorom w stopniu mniejszym niż sześć (jak Cillian Murphy i Jason Momoa… do dzieła!). W wiele z tych gier możesz grać sam lub z tłumem.

Głęboko wycięty T-shirt ze sklepu Stevena Soderbergha

Czy wiesz, że Steven Soderbergh ma internetowy rynek oferujący dzieła sztuki, ubrania i gadżety? Lub, niestety, według strony jest to „artysta znany wcześniej jako Steven Soderbergh”. To uroczo głęboka wyprzedaż, ale to bestseller Rozszerzenie765.com Jest to miękki, czarny, bawełniany T-shirt inspirowany stylem vintage, zaprojektowany przez Joannę Bush z nadrukiem 18 LU 13 pogrubionym białym napisem. „Nasz bestseller” – komentuje Soderbergh. „Dlaczego? Nie mam pojęcia. Ale wiem jedno: jeśli pracujesz na planie filmu, serialu lub czegokolwiek, co wiąże się z Teamsterami i nosisz to kapelusz /Podkoszulek/ tylna torbaW pewnym momencie ktoś przejedzie obok i powie: ŁADNY CZAPEK Piękny sweter. „‚Ponieważ ta tablica rejestracyjna ma poważną, kinową wiarygodność.’”. Można ją łatwo wyszukać w Google, ale nie będziemy jej tutaj zdradzać.

Książka kucharska „Sam w domu”.

Nie musisz ukrywać rodziny ani bronić domu przed bandytami o złotych zębach, aby cieszyć się głupotą „Nieoficjalnej domowej książki kucharskiej”. Przepisy – jest ich 75 – obejmują „Wspaniałą pizzę z serem” i „Lody śmieciowe i śmieciowe”. To może nie być tylko dla smakoszy.

READ  Jedzenie na targach hrabstwa Volusia obejmuje szeroką gamę kuszących opcji

—-

Więcej przewodników po prezentach świątecznych na rok 2023 od AP znajdziesz w: Muzyka, Filmy, Książki na stolik kawowy, Ogrodnictwo, Serendipity i Torba na ramię.