Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Na wzgórzach brakowało aktorskiego znaku

na wysokościach To nie tylko muzyka, to ruch. Pokazuje światu, że historie latynoskie są bardzo ważne i warte opowiedzenia. W rolach głównych występują Anthony Ramos, Melissa Barrera i Lin-Manuel Miranda, a obsada składa się prawie wyłącznie z aktorów łacińskich, a ich role nie są przedstawiane jako pokojówki lub ogrodnicy. Dla Latynosów oglądanie na ekranie aktorów wyglądających jak moja rodzina i przyjaciele jest nie tylko odświeżające, ale jest to niezwykle istotny element autentycznej opowieści.

Z wyjątkiem Selena: SeriaMinęło tak dużo czasu, odkąd widziałem program lub film, że naprawdę czułem się tak, jak widziałem. Śmiałem się ze wszystkich żartów z bohaterów, poznałem Maizena i Café Bustelo w Bodega, tańczyłem do muzyki, rozumiałem, kiedy mówili po hiszpańsku, i czułem się, jakby Abuela Claudia (Olga Merediz) była moją babcią, która udzielała mi rad. Widzenie osobliwości kultury łacińskiej w tak pozytywnym świetle dało mi ogromne poczucie dumy i radości. Czułem się jak w domu.

„Wszyscy zasługujemy i oczekujemy równej reprezentacji”.

Podczas na wysokościach Koncentrując się na społeczności Washington Heights w Nowym Jorku, zmagania, z którymi borykają się bohaterowie, skupiają się wokół tych samych tematów, z którymi boryka się większość społeczności latynoskiej w Stanach Zjednoczonych: rodziny, awansu i imigracji. Najbardziej uderzyła mnie historia Niny Rosario. Nina jest studentką pierwszego pokolenia, która stara się dopasować na Uniwersytecie Stanforda. Podczas rozmowy z Abuelą Claudią mówi o poczuciu izolacji i braku poczucia wspólnoty w szkole, próbując sprostać oczekiwaniom ojca. Nina ujawniła później, że została przeszukana w dniu przeprowadzki w Stanford po tym, jak jej współlokatorka założyła swój naszyjnik z pereł.

Kiedy słuchałem, jak Nina opowiada swoją historię, nagle zapłakałem ze wspomnieniami z moich studenckich doświadczeń. Podobnie jak ona, jako pierwsza w rodzinie poszłam na studia, więc znam niewypowiedzianą presję, która się z tym wiąże. Wiem, jak to jest rozglądać się po pokoju i nie widzieć nikogo podobnego do ciebie. Wiem, jak to jest być samemu i zmagać się z dumą swoich rodziców, a jednocześnie czuć się niewidzialnym i ciągle zastanawiać się, czy naprawdę należysz. Szczerze mówiąc, te uczucia nie zniknęły całkowicie, ale jak powiedziała Abuela Claudia, musimy potwierdzić naszą godność małymi sposobami, aby pokazać światu, że nie jesteśmy niewidzialni i to właśnie zamierzam robić.

READ  Europejskie rodziny królewskie świętują Boże Narodzenie: zdjęcia rodzin królewskich z całej Europy na Boże Narodzenie, od Monako po Danię, Hiszpanię, Szwecję, Norwegię, Holandię i Belgię | na obrazkach

Chociaż film jest pierwszym od dłuższego czasu, kiedy czułem się tak, jak widziałem, nie można powiedzieć tego samego o całej społeczności latynoskiej. Występy Leslie Grace, Dasha Polanco i Daphne Ruben Vega kilkakrotnie składają się na to, że aktorzy Black Latinx pojawili się na ekranie. Grace gra Ninę, a Rubin-Vegas gra drugoplanową rolę Danieli, właścicielki sąsiedzkiego salonu, w którym pracuje postać Polanco, Cuca. Poza historią Niny, nigdy nie mamy szansy zagłębić się w życie Danieli i Coki.

Chociaż w obsadzie jest kilku wyraźnych przedstawicieli Black Latinx, większy wpływ miałoby to, gdyby zostali wybrani jako potencjalni klienci; Główni bohaterowie to w zasadzie grupa jasnoskórych aktorów łacińskich. Nie wspominając o tym, że brak reprezentacji czarnych – w filmie opartym na głównie czarnej, latynoskiej dzielnicy – ​​jest szczególnie rażący. Biorąc pod uwagę ogromny kulturowy wpływ tego filmu, chciałbym, aby Latynosi, którzy nie byli reprezentowani, mieli takie samo doświadczenie jak ja, ponieważ wszyscy zasługujemy i oczekujemy równej reprezentacji.

Na wysokościach czułem się widoczny – chciałbym, aby cała społeczność latynoska powiedziała to samo, co pierwotnie opublikowano w POPSUGAR Entertainment News