Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nadim Al-Zahawi opiera się wezwaniom do rezygnacji, co premier określił jako „słabe”. Nadim Zahawi

Nadim Al-Zahawi opiera się wezwaniom do rezygnacji z przewodniczącego Partii Konserwatywnej w obliczu Spór o niezapłacone wcześniej podatkigdzie Rishi oskarżył Sunaka o bycie słabym, odmawiając wysłania go.

Chociaż niektórzy posłowie Partii Pracy i niektórzy konserwatyści sugerowali rezygnację ministra, jeden sojusznik Zahawiego wskazał, że kopie i „w ogóle nie rezygnuje”.

Premier zmagał się później z decyzją o mianowaniu Zahawiego w październiku i sugestiami, że poseł ze Stratford-upon-Avon uregulował siedmiocyfrowy rachunek podatkowy z HMRC, kiedy był kanclerzem zeszłego lata – w tym znaczną karę.

Podczas wizyty w poniedziałek rano premier będzie musiał stawić czoła pytaniom nadawców na temat sporu, walcząc o wypełnienie obietnicy, którą złożył na początku swojej premiery, aby przywrócić „integralność” rządowi.

Jednak wiceprzewodnicząca Partii Pracy, Angela Rayner, nazwała stanowisko Zahawiego „nie do utrzymania”. Powiedziała: co godzinę Ryszi Sunak Odmowa zwolnienia go pokazuje, jak słaby jest premier”.

Inni starsi posłowie opozycji namawiali go do szybkiego działania. Jonathan Reynolds, sekretarz biznesowy w gabinecie cieni, powiedział w poniedziałek: „Niebezpieczeństwo polega na tym, że opinia publiczna widzi taką sytuację i myśli, że polityka i życie publiczne działają w ten sposób – tak nie jest. Podważa to integralność kraju i podważa wiarę ludzi w system polityczny”.

Po miesiącach odmawiania odpowiedzi na pytania dotyczące niezapłaconych podatków, Zahawi przyznał w weekend, że zapłacił HMRC to, co „było mu należne” po tym, jak „nie zgodził się co do dokładnego przydziału” udziałów w firmie badawczej YouGov, której był współzałożycielem. Powiedział, że zespół, który badał jego przypadek, stwierdził, że tak Nieostrożny – niezamierzony – Błąd.

Niektórzy konserwatyści również zwiększyli presję. „Naprawdę nie powinno być sytuacji, w której kanclerz i jego prywatni doradcy negocjują lub negocjują z HMRC; to jest nie do przyjęcia” – powiedział w niedzielę członek Izby Reprezentantów Peter Aldous.

Były przywódca torysów, Ian Duncan Smith, wezwał również Zahawiego do „wyjaśnienia sprawy”, biorąc pod uwagę pozostałe pytania, na które minister odmówił odpowiedzi, dotyczące tego, czy grzywna została nałożona, kiedy została zapłacona HMRC i ile oszacowano. Byłoby to około 4,8 miliona funtów.

Były minister Tim Lawton powiedział, że Sunak „podejmie odpowiednie działania”, jeśli bardziej szkodliwe szczegóły dotyczące spraw podatkowych Zahawiego wyjdą na jaw, i powiedział, że byłoby „lepiej”, gdyby przewodniczący torysów wyraził się „w pełni jasno niż wcześniej”.

Źródło zaznajomione z kwotą, którą Zahawi zapłacił HMRC powiedział Guardianowi W zeszłym tygodniu uruchomiono karę w wyniku nieopłacenia podatku od zysków kapitałowych należnego po sprzedaży udziałów w YouGov.

W weekend pojawiały się nowe zarzuty dotyczące Zahawiego Raporty czasu że kiedy był sekretarzem ds. Biznesu, niesłusznie powiedział urzędnikom podczas skandalu lobbystów w Greensill, że nie wymieniał wiadomości WhatsApp z byłym premierem Davidem Cameronem, które później zostały usunięte z jego telefonu. Al-Zahawi odmówił komentarza w sprawie tego zarzutu.

READ  Mężczyzna został przypadkowo zamknięty w amerykańskim sklepie Aldi | Wideo