Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska zamierza wysłać na Ukrainę niemieckie czołgi Leopard niezależnie od zgody Berlina

Premier Polski powiedział, że jego rząd zwróci się do Niemiec o zgodę na wysłanie czołgów Leopard na Ukrainę – i planuje wysłać je niezależnie od zgody Berlina.

Ukraiński rząd desperacko chce, aby wyprodukowany w Niemczech czołg Leopard 2 przedarł się przez rosyjskie linie i odzyskał terytorium jeszcze w tym roku.

Presja na Berlin – który musi zgodzić się na reeksport Leoparda – pochodziła także ze spotkania ministrów spraw zagranicznych UE w Brukseli. Łotewski minister spraw zagranicznych powiedział, że „nie ma dobrych argumentów”, aby nie dostarczać czołgów bojowych.

Kwestia ta zdominowała niedawne dyskusje wśród zachodnich sojuszników na temat tego, ile i jakiego rodzaju pomocy materialnej powinni udzielić Ukrainie w obliczu zbliżającej się pierwszej rocznicy rosyjskiej inwazji.

Niemiecka minister spraw zagranicznych zdawała się otwierać drzwi do zatwierdzenia takich przesyłek w niedzielę czasu lokalnego, kiedy powiedziała, że ​​Berlin nie stanąłby na drodze Polski, gdyby chciał.

READ  Była brytyjska minister Nusrat Ghani powiedziała, że ​​została wydalona z powodu swojego „islamu”, ale prezydent Webb odrzuca to twierdzenie