Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najważniejsza wiadomość tygodnia dotycząca sztucznej inteligencji

Najważniejsza wiadomość tygodnia dotycząca sztucznej inteligencji

Obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję dla sztucznej inteligencji w miejscu pracy. Źródło: media prywatne

To był ważny tydzień dla AI.

Chociaż to stwierdzenie jest w dużej mierze prawdziwe w tym tygodniu, zaczyna też wydawać się nieco zbędne. Coraz częściej każdy tydzień jest wielkim tygodniem dla sztucznej inteligencji. Pomiędzy dużymi firmami technologicznymi wdrażającymi nowe narzędzia a start-upami zajmującymi się sztuczną inteligencją, które uzyskują duży zastrzyk gotówki i przesuwają granice etyczne – zawsze coś się dzieje.

Po tym, jak OpenAI udostępniło publicznie ChatGPT w listopadzie 2022 r., podjęliśmy decyzję redakcyjną o dostarczaniu bieżących raportów AI na temat Inteligentna firma. Widzieliśmy wpływ, jaki będzie to miało na przedsiębiorstwa, zwłaszcza start-upy i MŚP, czemu służymy jako nasza misja.

Sprawy potoczyły się szybko. Na tle pogorszenia koniunktury gospodarczej spadło tempo pozyskiwania kapitału (przynajmniej w porównaniu do 2021 r.), upadają startupy i następuje redukcja miejsc pracy – w szczególności wzrosła generatywna sztuczna inteligencja.

Wszystkie największe firmy produkujące oprogramowanie ścigały się, aby udostępnić swoje narzędzia. Microsoft, Google i Meta szybko doszły na imprezę, nawet jeśli czasami nie wszystko szło zgodnie z planem.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy poszukiwanie historii związanych ze sztuczną inteligencją zaprowadziło mnie do Stanów Zjednoczonych trzy razy — od przesłuchania wiceprezesa Adobe ds. generatywnej sztucznej inteligencji w sprawie praw autorskich i ochrony artystów po obserwację, jak Salesforce wykorzystuje siłę marketingu i przesyłania wiadomości do niszczenia treści . Strach przed sztuczną inteligencją.

W pewnym momencie pędziłem przez Seattle do kampusu Microsoftu w Redmond, ponieważ gigant technologiczny dokonał kolejnej rundy zwolnień tego samego dnia, w którym ogłosił wprowadzenie szeregu nowych funkcji bezpieczeństwa opartych na sztucznej inteligencji.

Ponieważ ostatecznie to, co dzieje się w świecie sztucznej inteligencji na całym świecie, wywołuje efekt domina. Mogłoby to mieć wpływ na australijskie firmy, które aktywnie korzystają z tej technologii, a nawet te, które w dłuższej perspektywie nie zmieniają świata technologii.

Problem w tym, że nowe osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji są nieubłagane. Każdego dnia pojawia się wiele historii, zapowiedzi i kontrowersji. Może być trudno nadążyć.

Po prawie roku przebywania w tej przestrzeni, mając do czynienia z ogólnymi technologiami biznesowymi i wiadomościami o australijskich start-upach, doszedłem do wniosku, że musi istnieć łatwiejszy sposób na znalezienie tych historii.

READ  Kia zmaga się z problemem Rolex na rynku wtórnym dla EV6 w Australii

To nas do tego doprowadziło Obserwacje neurologiczne: Nowa cotygodniowa kolumna, w której podsumowuję dla Ciebie najważniejsze wiadomości tygodnia dotyczące AI.

Będzie to miejsce, do którego każdy zainteresowany sztuczną inteligencją i biznesem będzie mógł dowiedzieć się, co dzieje się w tej przestrzeni, wraz z wyjaśnieniami, kontekstem i fragmentem mojego podpisu: Na pewno nie będzie to zwykły zrzut linków.

Obecnie eksperymentujemy z formatem i uwzględnieniem historii, więc jeśli masz jakieś sugestie dotyczące tego, co chciałbyś zobaczyć, daj mi znać!

Pośpieszmy się.

Duże ogłoszenia dotyczące narzędzi AI od Meta, OpenAI i Getty

W tym tygodniu wiadomości o nowych narzędziach AI rozeszły się szybko i szybko Mita prowadzi grupę Z wieloma nowymi narzędziami na Instagramie, WhatsApp i Messengerze.

Chociaż wiele z nich jest skierowanych do osób prywatnych, nowe AI Studio jest skierowane bezpośrednio do firm, które chcą tworzyć własne chatboty bez kodu. Nowe narzędzia do zdjęć generatywnych AI mają także kilka potężnych aplikacji dla firm korzystających z Instagrama. Całą naszą historię na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Ale to nie była jedyna ważna wiadomość dla generowania obrazów AI w tym tygodniu.

Ogłoszono OpenAI Najnowsza aktualizacja narzędzia do tworzenia obrazów, DALL-E 3. Chociaż jest to trzecia wersja DALL-E, płatni użytkownicy ChatGPT mogą teraz korzystać z platformy do uzyskiwania obrazów, a także wyników opartych na słowach. Firma ujawniła także plany dotyczące przyszłej komunikacji głosowej, w ramach której pewnego dnia użytkownicy będą mogli przesyłać podpowiedzi głosowo i otrzymywać ustną odpowiedź z platformy.

Jak ogłosił Getty To wstęp do tworzenia obrazów AI, oparty na ukochanym sprzęcie Nvidia Picasso LLM AI. Podobnie jak w przypadku modeli DALL-E 3 Midjourney i OpenAI, użytkownicy mogą tworzyć obrazy z podpowiedzi tekstowych.

Jednak Getty wyróżnia się zachwalaniem faktu, że Picasso kształcił się w prywatnej bibliotece Getty’ego, która obiecuje „nieograniczoną rekompensatę”, jeśli chodzi o roszczenia dotyczące własności intelektualnej. Getty zasadniczo obiecuje tutaj, że tworzone przez niego obrazy AI będą bezpieczne pod względem komercyjnym. Podobnie jak Adobe twierdzi, że odpowiednio wynagradza twórców.

Mówiąc o Adobe, w tym tygodniu wprowadził on także swoją ofertę zdjęć. Ogłosiła to Photoshop dla Internetu Od dwóch lat jest poza wersją beta. Niesie ze sobą narzędzia Firefly AI. cząstka.

READ  Asus wprowadza ZenBook 14X OLED Space Edition z zewnętrznym wyświetlaczem

Bezpieczeństwo handlowe jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji do celów komercyjnych – zwłaszcza, że ​​w różnych jurysdykcjach na całym świecie wciąż powstają regulacje.

Szczególnie interesujące w tym obszarze jest to, że jeśli chodzi o aktywa komercyjne tworzone przez generatywną sztuczną inteligencję, nadal w Australii istnieje znak zapytania dotyczący ochrony praw autorskich. Dlatego tak ważne jest, aby mądrze wybierać narzędzia, najlepiej od etycznej firmy, która może mieć pewność, że to, co tworzysz, jest legalne.

Plusk gotówki AI

We wrześniu w Australii doszło do kilku podwyżek związanych ze sztuczną inteligencją, w tym 15,25 miliona dolarów dla Neara i 1,8 miliona dolarów dla Traffyk.ai. Eloise ma dla Ciebie wszystkie szczegóły.

Tylko w tym tygodniu w USA przeznaczono dużo pieniędzy z kapitału wysokiego ryzyka na sztuczną inteligencję:

  • 4 miliony dolarów dla AnthropyProwadzony przez Amazona. Oczekuje się, że ci ludzie będą kolejnym OpenAI i nie jest to pierwszy wzrost w tym roku. W marcu została wymieniona jako część funduszu Salesforce Venture o wartości 369 milionów dolarów skupiającego się na sztucznej inteligencji (który od tego czasu wzrósł ponad dwukrotnie do ponad 778 milionów dolarów). Zostało to ugruntowane w maju, kiedy firma Anthropic ogłosiła serię C o wartości 450 milionów dolarów. Prowadził go Spark Capital z udziałem Salesforce Ventures, Google, Sound Ventures, Zoom Ventures, Menlo Ventures i nie tylko.
  • OpenAI I to się mówi Zamierza sprzedać akcje, aby zwiększyć swoją wartość z 29 miliardów dolarów do 80–90 miliardów dolarów. Obserwuj tę przestrzeń na tamtym.
  • 10,6 miliona dolarów dla Nexusflowktóry koncentruje się na generatywnej sztucznej inteligencji na potrzeby narzędzi cyberbezpieczeństwa.
  • 150 milionów dolarów na AlphaSense, która specjalizuje się w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do badań rynku. To runda Serii E, która następuje zaledwie kilka miesięcy po ogromnej rundzie Serii D o wartości 100 milionów dolarów.
  • 15 milionów dolarów dla Coliny, który faktycznie testuje i weryfikuje wydajność modeli AI. Może to mieć znaczenie w przyszłości, gdy zmniejszy się bariera dla firm tworzących własne systemy AI.
  • ogromny 49 milionów dolarów dla Knerona: Twórca chipów sztucznej inteligencji do samochodów autonomicznych.
READ  Oto, kiedy możesz wstępnie załadować „Starfield” na Xbox Series X/S i PC

Organizacja i kontrowersje

Jednym z największych problemów związanych z generatywną sztuczną inteligencją jest wykorzystywanie przedsiębiorstw do szkolenia absolwentów studiów magisterskich bez pozwolenia. Dzieje się tak wszędzie – od stron internetowych, przez dzieła sztuki, po książki.

I większość osób, które mają z tym problem, twierdzi to samo – powinna być funkcja subskrypcji. Wygląda na to, że wciąż jesteśmy od tego daleko, dlatego obecnie częściej obserwujemy przypadki rezygnacji.

Właśnie to Google ogłosiło to w tym tygodniu. Teraz z radością pozwoli wydawcom internetowym – takim jak my – pozbawić Barda i Vertex AI możliwości uczenia się od nich. Lub, jak to ujmuje Google:

„Zarządzaj tym, czy ich witryny pomagają ulepszyć generatywne interfejsy API dla Bard i Vertex AI.” UH Huh.

Jednak największe kontrowersje w tym tygodniu dotyczyły… Do szkolenia Book3 LLM bez zgody autorów wykorzystuje się 191 000 książek. Dotyczyło to niezwykle popularnych autorów międzynarodowych i australijskich, takich jak Stephen King, Margaret Atwood i Tim Winton.

Wiedza dotyczyła tego zbioru danych kopanie do jakiś czas i doprowadziło do kilku procesów sądowych przeciwko takim firmom jak OpenAI i Meta. Jednak problem ten powrócił mniej więcej w tym tygodniu, gdy coraz więcej autorów odkryło swoją obecność na tej liście, zwłaszcza stosunkowo mniejsi autorzy obserwujący za pośrednictwem TikTok.

Chociaż na froncie regulacyjnym jest jeszcze dopiero początek – za technologią zawsze stoi prawo – nie wygląda to dobrze. Konsumenci coraz częściej chcą robić interesy z firmami działającymi etycznie. Ponieważ coraz więcej firm technologicznych tworzy własne systemy sztucznej inteligencji, ludzie będą mieli wybór.

To podkreśla, dlaczego zawsze ważne jest, aby zadać sobie pytanie nie tylko, czy powinieneś zacząć korzystać ze sztucznej inteligencji, ale także jak to zrobić. Fascynujące będzie zobaczenie, jak to się potoczy i czy ci giganci technologiczni będą musieli zrezygnować nie tylko z prób jak najszybszego wprowadzenia na rynek swojej oferty AI, ale także z tych, którzy robią to we właściwy sposób.

Dziękuje za przeczytanie! Czy masz wskazówkę lub historię dotyczącą sztucznej inteligencji? Dajcie znać o kolejnej edycji!