Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google dodaje opcję umożliwiającą wydawcom rezygnację z udostępniania danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji

Google dodaje opcję umożliwiającą wydawcom rezygnację z udostępniania danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji

Właśnie ogłosiło to Google Daje wydawcom witryn internetowych możliwość rezygnacji z wykorzystywania ich danych do uczenia modeli sztucznej inteligencji firmy, przy jednoczesnym zachowaniu dostępności za pośrednictwem wyszukiwarki Google. Nowe narzędzie nazywa się Rozszerzone Googleumożliwia dalsze pobieranie i indeksowanie witryn przez roboty indeksujące, takie jak Bot Google Unikając jednocześnie wykorzystywania ich danych do szkolenia obecnych i przyszłych modeli sztucznej inteligencji firmy.

Firma twierdzi, że Google-Extending umożliwi wydawcom „zarządzanie tym, czy ich witryny będą ulepszane, czy nie zimno I Sztuczna inteligencja Vertex Generacyjne interfejsy API” – powiedział, dodając, że wydawcy internetowi mogą używać tego przełącznika „do kontrolowania dostępu do treści w witrynie”. W lipcu firma Google potwierdziła, że ​​szkoli swojego chatbota Barda w oparciu o publicznie dostępne dane zebrane z sieci.

Usługa Google-Extending jest dostępna za pośrednictwem pliku robots.txt, zwanego także plikiem tekstowym, który informuje roboty indeksujące, czy mogą uzyskać dostęp do określonych witryn. Google zauważa, że ​​„wraz z rozwojem zastosowań sztucznej inteligencji” będzie w dalszym ciągu badać „dodatkowe, czytelne maszynowo metody wyboru i kontroli dla wydawców internetowych” i że wkrótce będzie miał więcej do udostępnienia.

Już kilka witryn przeniosło się, aby zablokować robota sieciowego używanego przez OpenAI do wyodrębniania danych i uczenia ChatGPT, w tym New York Times, CNN, ReuteraI Mediacja. Pojawiły się jednak obawy dotyczące sposobu zablokowania Google. Przecież strony internetowe nie mogą całkowicie wyłączyć robotów Google, w przeciwnym razie nie zostaną zaindeksowane w wynikach wyszukiwania. Doprowadziło to do powstania niektórych witryn, takich jak the New York Timesal Prawnie Zamiast tego zablokuj Google, aktualizując jego warunki korzystania z usług, aby uniemożliwić firmom wykorzystywanie jego treści do szkolenia sztucznej inteligencji.