Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Największe mody do gier wideo wszechczasów: Werewolves Within, Mortal Kombat i nie tylko

Podczas gdy istniały niezliczone wartościowe filmy i programy telewizyjne oparte na książkach. Ale jeśli chodzi o adaptacje gier wideo, scenarzyści i reżyserzy często nie trafiają w sedno. Podczas gdy powieści dobrze przekładają się na ekran, gry wideo, które w rzeczywistości są inną formą rozrywki ekranowej z elementami interaktywnymi, często okazują się okropnymi wersjami, których nie da się oglądać. Sytuacja jest tak zła, że ​​niektórzy twierdzą nawet, że adaptacje gier wideo są przeklęte — i bez względu na to, jak bardzo się starasz, film lub film oparty na grze wideo jest do bani. Są oczywiście wyjątki. Najnowszym z nich jest „The Last of Us” HBO, który spotkał się z niemal powszechnie pozytywnym przyjęciem krytyków.

Oto niewyczerpująca lista świetnych filmów i programów opartych na grach wideo:

’Magik’

Akcja „Wiedźmina” osadzona jest w świecie fantasy, opartym na serii książek polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego o tym samym tytule, z której zrodziła się także niezwykle popularna seria gier wideo RPG firmy CD Projekt RED. We wszechświecie, który nazywa się po prostu Kontynentem, gdzie istnieją mityczne rasy (w naszym świecie), takie jak krasnoludy, elfy i potwory. Podczas gdy pierwsze dwa gatunki nie różnią się od ludzi do pewnego stopnia, jeśli znajdują się znacznie niżej na drabinie klasowej, trzeci jest niebezpieczny. Aby się tym zająć, dawno temu powstał zakon specjalnie wyszkolonych, zmutowanych ludzi zwanych Wiedźminami. Pomimo pewnej krytyki (i utraty swojej gwiazdy, Henry’ego Cavilla), serial okazał się jednym z najpopularniejszych produktów Netflix.

(zrobić zdjęcie:inni)

Mortal Kombat (2021)

Oparty na klasycznej serii gier wideo z hiper-brutalną walką, „Mortal Kombat” z 2021 roku zawierał zabawne odpowiedzi na wezwania do gry i stanowił świetny punkt wyjścia dla serii, choć sam w sobie nie był doskonały. Wszystko to świadczy o tym, że był lepszym sponsorem przyszłych odcinków niż film. Jednak była to wystarczająca dywersja, a wywołania zwrotne, które zostały wykonane, podobały się tłumowi.

(zrobić zdjęcie:inni)

Śmiertelna walka (1995)

Jestem jednym z tych, którzy pokochali również oryginalny Mortal Kombat, który zapoczątkował czystą obsesję Paula WS Andersona na punkcie przekształcania gier wideo w filmy (z zdecydowanie mieszanymi rezultatami!). Ale „Mortal Kombat” to wciąż godny zegarek dla fanów serii.

(zrobić zdjęcie:inni)

„Detektyw Pikachu”

Niewielu o tym wie, ale film Ryana Reynoldsa Starrer Detective Pikachu nie był oparty na serialu anime, ale raczej na grze wideo o nazwie Detective Pikachu. Podbudowany urokiem i poczuciem humoru Reynoldsa, film był zarówno zabawny, jak i wzruszający.

(zrobić zdjęcie:inni)

;

Jeż Sonic

Marketing Sonic the Hedgehog zaczął się źle, kiedy fani i potencjalni kinomani byli zachwyceni projektem postaci tytułowej, wywołującej kanion postaci. Ale twórcy gry posłuchali fanów i stworzyli jeden z najlepszych modów do gier wideo ostatnich lat z zabawnym tekstem, występami i grafiką. Kreskówka Jima Carreya Dr. Robotnik była tylko wisienką na torcie.

(zrobić zdjęcie:inni)

„Jeździec grobowca”

„Tomb Raider” Roara Uthauga, prowadzony przez Alicię Vikander, otrzymał mieszane recenzje, ale ogląda się go jak bardzo przyjemny film przygodowy.

(zrobić zdjęcie:inni)

Film Angry Birds

Podczas gdy materiał źródłowy to zwykła gra mobilna, „The Angry Birds Movie” był zabawną animowaną przygodą, która wykraczała poza gry.

(zrobić zdjęcie:inni)

Wilkołaki w środku

Społeczna gra dedukcyjna Werewolves Within (jako Mafia) to nie tylko świetna gra wideo, ale także doskonały horror-komedia. Być może najlepszy mod do gier wideo w historii.

(zrobić zdjęcie:inni)
READ  Angielski projektant i wpływowy znawca mody zmarł w wieku 81 lat