Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Największym rozczarowaniem w 2023 roku będzie…

Na papierze jest wiele do polubienia w „Indianie Jonesie i tarczy przeznaczenia”. Ulubiony poszukiwacz przygód i archeolog wszystkich żartował, że sam należy do muzeum, kiedy „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” ukazało się w 2008 roku, więc przywrócenie go w 2023 roku jest odważne. Podobnie jest z opcją cichego zastąpienia niezbyt gościnnego Matta Williamsa Shia LaBeoufa wnuczką Indy’ego, Heleną (Phoebe Waller-Bridge). To zdecydowanie odważny film.

Nowy film Indy’ego może się udać, jeśli bohater wcieli się w rolę czołowego eksperta, à la Henry Jones Sr. Pozwolenie młodszym postaciom na skakanie i walkę miałoby sens, a on zamknie krąg Indiany, prowadząc następne pokolenie. Ale to nie działałoby w ten sposób, prawda? Oczywiście byłby to ostatni rodzaj umowy, ponieważ 80-letni Harrison Ford wciąż walczy z nazistami, jakby to było nic.

Jasne, zwiastun drażni, że Indy czuje się za stary na przygodę, ale nie dajcie się zwieść. Chwilę później jechał konno, galopował po pociągach i skakał z powozu tuk-tuk w wyczynach atletycznych, które byłyby imponujące w erze Poszukiwaczy zaginionej Arki, nie wspominając już o jej schyłkowych latach. Widzimy wariację na temat klasycznego momentu „strzelania do szermierza” z „Raiders” i emocje związane z kolejną gigantyczną walką. Nie zdziw się, jeśli Indy będzie musiał rozwiązać kiepską zagadkę środowiskową, szukając MacGuffina, a może nawet uciec przed gigantycznym głazem. Nawet pozorny antagonista filmu, Mads Mikkelsen Voller, wygląda jak złoczyńca z „Poszukiwaczy zaginionej Arki” Toht (Ronald Lacey).

Będę się dobrze bawił przy dobrym finale filmu Indiana Jones i będę miłość Jeśli zwiastun okaże się poważnym błędem, który ukrywa film, który jest bardziej kreatywny i innowacyjny niż ten, który dokucza. Na razie „The Dial of Destiny” wygląda jak podgrzany w kuchence mikrofalowej talerz letnich resztek, z których można skorzystać na minionej chwale. To wydaje się być przepisem na katastrofę, bez względu na to, jak bardzo rozdają wiek Forda w swoich najdzikszych scenach akcji. Mam nadzieję, że historia udowodni mi, że się myliłem.

READ  Francis Ford Coppola uchwycił piorun w butelce w teście ekranowym Marlona Brando Ojciec chrzestny