Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naleśnikowy wyścig treningowy zawęża się do ostatnich czterech

Poszukiwania zastępcy Nathana Buckleya przez COLLINGWOOD spadły do ​​czterech kandydatów, a Sroki mogą zarezerwować nowego trenera w AFL za dwa tygodnie.

Mistrz ligi Brisbane Craig McRae okazał się faworytem do wygrania upragnionej rundy po tym, jak były trener Adelaide Don Pike wycofał się z wyścigu w tym tygodniu.

Alistair Clarkson, czterokrotny trener Premiership Hawthorne, również zamknął drzwi przed swoim zaangażowaniem w NFL w 2022 roku, decydując się na roczny urlop po opuszczeniu Hawks.

Robert Harvey jest tymczasowym trenerem Collingwood od czasu odejścia Buckleya w czerwcu, ale McRae, który służył teraz jako asystent w Magpies, Richmond i Hawthorn, jest teraz w dobrej formie.

Podobno rywalizowali asystent Port Adelaide i były trener Brisbane Michael Voss, Adam Kingsley z Richmond i Jamie Graham z Zachodniego Wybrzeża.

Robert Harvey prowadzi szkolenie Collingwood 10 czerwca 2021 r. Zdjęcie: AFL Photos

Trener piłki nożnej Sroki Graham Wright przyznał, że ograniczenia związane z pojawiającym się koronawirusem utrudniły i wydłużyły proces niż zwykle.

„Byłem naprawdę zaszczycony, że mogłem porozmawiać z czterema lub pięcioma naprawdę dobrymi asystentami trenerów, którzy naprawdę nas polubili” – powiedział Wright dla 3AW.

„To będzie trudna decyzja, ale mamy nadzieję, że podejmiemy ją w ciągu tygodnia lub dwóch”.

Ross Lyon był wczesnym kandydatem na pozycję Sroki, ale były trener St Kildy i Fremantle wykluczył się z konkursu.

Trener Fremantle Ross Leon w rundzie 11, 2019. Zdjęcie: AFL Images

Wright powiedział, że dzwonił pod numer telefonu Leona, ale rozmowy nigdy się nie odbyły.

Lyon jest teraz faworytem do zdobycia posady trenera Carlton po tym, jak w czwartek The Blues potwierdzili zwolnienie Davida Teague’a.

„Nie rozmawiałem z nim na osobności, a Ross dał jasno do zrozumienia, że ​​nie będzie częścią naszego procesu i to jest w porządku” – powiedział Wright.

READ  Wyciekła obrona piłki nożnej, indywidualne błędy skłaniają Polskę do mobilizacji

POCIĄG TEAGUE WYCOFANY Dlaczego Blues zwolnili swojego trenera?

Wright wskazał również na zainteresowanie Collingwooda napastnikiem Melbourne Samem Weidmanem, którego kontrakt wygasł.

Jego komentarze pojawiają się w dniu, w którym Sroki ogłosiły swoje niezwykle utalentowane zobowiązanie, Nick Dykos, do dołączenia do klubu z wyboru ojca i syna, zgodnie z oczekiwaniami.