Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Napastnik Saints Tim Membry otwarcie opowiada o swojej walce o zdrowie psychiczne

Napastnik Saints Tim Membry otwarcie opowiada o swojej walce o zdrowie psychiczne

Napastnik St Kilda Tim Membry ujawnił, że w zeszłym roku ukrywał przed kolegami z drużyny cały zakres swojej walki o zdrowie psychiczne, zanim w szoku wycofał się z ligi. NFL Eliminacje końcowe we wrześniu.

Sześć miesięcy później Membry po raz pierwszy wypowiedział się publicznie o swoich zmaganiach i „osobistych problemach zdrowotnych”, które uniemożliwiły mu grę w kończącej sezon porażce Saints z Greater Western Sydney.

29-latek nie opisał szczegółowo tego doświadczenia w filmie opublikowanym w czwartek na stronie internetowej St Kilda i w mediach społecznościowych, ale powiedział, że cierpiał od jakiegoś czasu i opierał się prośbom swojej żony Emily o pomoc.

Od tego czasu Membry traktował priorytetowo swoje zdrowie psychiczne i przez cały okres przygotowawczy trenował w głównym składzie St Kilda, dobrze przygotowując się do przyszłego roku.

Teraz „wychodzi po drugiej stronie” swojej walki o zdrowie psychiczne i jest „w naprawdę dobrej formie”, przygotowując się do wzięcia udziału w starciu pierwszej rundy pomiędzy St Kilda i Geelong, które odbędzie się 16 marca.

„Oczywiście ubiegły rok nie zakończył się tak, jak chciałem” – powiedział Membre w sześciominutowym filmie.

„Patrząc wstecz, jest to coś, z czym prawdopodobnie zmagam się od dawna i czasami też zakładam maskę.

„Nie wiedziałam, jak sobie poradzić z tym, przez co przechodzę, z kim rozmawiać i komu ufać.

„Moja żona na pewno wiedziała, co się dzieje, i nalegała, żebym poprosił o pomoc, ale jednocześnie, wiesz, naciskaj tak mocno, jak chcesz, ale ja nie za bardzo wiedziałem, co robić.

„Nie wiedziałam, jak uzyskać pomoc ani nic, więc musiałam sobie z tym poradzić bardzo szybko i tak, dzięki Bogu, że tak się stało”.

Zdrowie psychiczne Membreya pogorszyło się, a kontuzje ograniczyły go do siedmiu meczów w sezonie 2023 u siebie i na wyjeździe.

READ  Rosyjska tenisistka Wiera Zwonariewa ma zakaz wjazdu do Polski przed Warsaw Open

Napastnik mający na koncie 160 występów powiedział, że jest wdzięczny za wsparcie swojej rodziny – Emily i córek pary, Reign i Beau – a także kolegów z drużyny i trenerów z St Kilda.

„Prawdopodobnie najtrudniejszą rzeczą, gdy patrzę na całe to doświadczenie, jest to, że dziewczyny przechodzą przez wszystko” – powiedziała Membry.

„Czasami znajdujesz się w próżni i tak naprawdę nie myślisz.

„Emily była dla mnie ogromnym wsparciem przez całe życie, naprawdę. Nie byłoby mnie tu dzisiaj, gdyby nie ona. Jest niesamowita”.

Membrey koncentruje się teraz na swoim zdrowiu psychicznym i zachęca innych, aby szukali pomocy, jeśli mają problemy.

„Teraz najważniejsze dla mnie jest to, że zdejmę maskę i będę tym, kim chcę” – powiedział.

„Ludzie będą cię osądzać, będą mówić o tobie różne rzeczy czy cokolwiek innego.

„Ale najszczęśliwszy możesz być wtedy, gdy możesz być zadowolony z siebie, być dumnym z tego, co zrobiłeś (i) być dumnym z tego, przez co przeszedłeś.

„A jeśli jesteś w dobrym nastroju, jesteś szczęśliwy, masz wokół siebie ludzi, których kochasz i są blisko ciebie… dla mnie w tej chwili tylko to się naprawdę liczy”.

Linia ratunkowa 13 11 14

Beyondblue 1300 22 4636