Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA obejmie przybycie załogi w miejscu startu, przegląd gotowości do lotu

NASA obejmie przybycie załogi w miejscu startu, przegląd gotowości do lotu

Czterech członków misji SpaceX Crew-5 pozuje do zdjęcia w swoich kombinezonach lotniczych Crew Dragon w siedzibie SpaceX w Hawthorne w Kalifornii. Od lewej specjalistka ds. misji Anna Kikina z Roscosmosu; pilot Josh Cassada i dowódca Nicole Onapo Mann, obaj z NASA; oraz specjalista ds. misji Koichi Wakata z Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA).

Kredyty: SpaceX

NASA będzie gospodarzem dwóch briefingów medialnych w poniedziałek, 26 września, w ramach przygotowań do piątej misji rotacyjnej załogi z SpaceX w ramach programu Commercial Crew.

NASA i SpaceX nadal celują w 12:46 EDT, poniedziałek, 3 października, aby wystrzelić misję agencji Crew-5 na Międzynarodową Stację Kosmiczną z NASA Kennedy Space Center na Florydzie.

W misji wezmą udział astronauci NASA Nicole Mann i Josh Casada, którzy będą służyć odpowiednio jako lider misji i pilot, wraz z astronautą JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency) Koichi Wakata i astronautą Roskosmosu Anną Kikiną, która będzie służyć jako specjaliści misji.

Członkowie załogi udadzą się na stację kosmiczną z sześciomiesięczną naukową i technologiczną misją badawczą. Planowane jest również sprowadzenie astronautów NASA SpaceX Crew-4 po krótkiej dostawie na stację kosmiczną z Crew-5.

/Ogólne wydanie. Ten materiał z oryginalnej organizacji (organizacji) może mieć charakter określony w czasie, zredagowany dla jasności, stylu i długości. Wyrażone opinie i opinie są opiniami autora(ów). Zobacz w całości tutaj.
READ  Skąd ziemia czerpała wodę? Nowa teoria mówi, że został wessany z kosmosu