Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA potwierdza, że ​​tajemniczy obiekt, który rozbił się w dachu domu na Florydzie, pochodził z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

NASA potwierdza, że ​​tajemniczy obiekt, który rozbił się w dachu domu na Florydzie, pochodził z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

NASA NASA potwierdziła w poniedziałek, że tajemniczy obiekt, który w zeszłym miesiącu rozbił się na dachu domu na Florydzie, był kawałkiem kosmicznego śmiecia pochodzącego ze sprzętu wyrzuconego na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Cylindryczny obiekt, który 8 marca przedarł się przez dom w Neapolu, został przetransportowany do Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego na Cape Canaveral w celu analizy.

Agencja kosmiczna stwierdziła, że ​​był to metalowy wspornik służący do mocowania starych akumulatorów na platformie ładującej w celu ich utylizacji.

To niedatowane zdjęcie udostępnione przez NASA przedstawia kawałek kosmicznego śmiecia odzyskanego ze sprzętu wyrzuconego na Międzynarodową Stację Kosmiczną. (AP)

Platforma kosmiczna została zezłomowana w 2021 roku i spodziewano się, że cały ładunek ostatecznie spłonie po wejściu w atmosferę ziemską, ale jedna jej część przetrwała.

Kawałek metalu waży 0,7 kilograma, ma około 10 centymetrów długości i 4 centymetry szerokości.

Właściciel domu Alejandro Otero powiedział wówczas stacji telewizyjnej WINK, że był na wakacjach, kiedy syn opowiedział mu, co się stało.

„Goodnight Odie”: ostatnie zdjęcie lądownika księżycowego przed jego wycofaniem ze służby

Otero wrócił do domu wcześniej, aby sprawdzić, co się dzieje w domu, ale okazało się, że obiekt przebił sufit i rozerwał podłogę.

„Trzęsłem się, zupełnie nie wierzyłem” – powiedział Otero. „Jakie jest ryzyko, że na mój dom spadnie coś tak trudnego, że spowoduje tyle szkód?”

„Jestem bardzo wdzięczny, że nikomu nic się nie stało”.

READ  Wiadomości kosmiczne: NASA odkrywa naturalny sygnał radiowy z atmosfery Wenus