Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA tworzy nowe plany dotyczące genialnego helikoptera na Marsie

NASA poświęca dodatkowy czas na przetestowanie możliwości operacyjnych przełomowego śmigłowca Ingenuity, który zakończył swoją pracę Pierwszy lot z napędem Na Marsie niecałe dwa tygodnie temu. Od tego czasu urządzenie wykonało w sumie Cztery wycieczki. Jeśli wszystko pójdzie dobrze po jej piątym locie, NASA Mówi Planuje rozpocząć „kolejną fazę” testów.

„Demonstracja technologii innowacyjnych odniosła ogromny sukces” – powiedział Thomas Zurbuchen, zastępca dyrektora w Dyrekcji Misji Naukowych NASA, w oświadczeniu w piątek.

„Ponieważ kreatywność jest wciąż w doskonałym zdrowiu, planujemy wykorzystać ją z korzyścią dla przyszłych platform powietrznych, jednocześnie ustalając priorytety i posuwając się naprzód z krótkoterminowymi celami naukowymi Zespołu Wytrwałości” – dodał.

Wytrwałość w wędrówce NASA, która Wylądował 18 lutegoChopper na czerwoną planetę. Od tego czasu łazik bada teren planety w pobliżu miejsca lądowania, a jego sukces dał więcej czasu na przetestowanie śmigłowca Ingenuity NASA. Mówi.

Celem statku jest zbadanie skał i gleby na planecie, które mogą wskazywać na przeszłe życie 3,5 miliarda lat temu. Zadanie będzie Na Ziemi trwa to dwa lata, Który przybywa na rok na Marsie.

W szczególności NASA Ogłoszony 21 kwietnia Że technologia sondy była w stanie skutecznie wytworzyć niewielką ilość tlenu do oddychania z atmosfery Marsa.

Pierwotną misją kreatywnego śmigłowca było zademonstrowanie jego zdolności latania, biorąc pod uwagę Różnice w ciśnieniu atmosferycznym i grawitacji Na planecie w porównaniu z Ziemią.

„Innowacja przeszła od prezentacji technicznej do praktycznej prezentacji, która niesie ze sobą nowy zakres lotów” – powiedziała NASA.

READ  Badanie wykazało związek między poziomem aktywności fizycznej a podatnością na infekcje górnych dróg oddechowych u dzieci

„Będą bardziej precyzyjne manewry, większe wykorzystanie możliwości kontroli ruchu lotniczego i ogólnie większe ryzyko” – dodała.

Dodatkowe testy będą miały miejsce w ciągu najbliższych kilku miesięcy, które kończą się nie później niż w sierpniu.

Podczas gdy pierwszy lot helikopterem znajdował się zaledwie 10 stóp nad ziemią, odległość podczas każdego lotu dramatycznie rosła. Na Czwarty lotHelikopter wzbił się w powietrze na 16 stóp i wykonał przelot w obie strony na odległość 872 stóp po całej planecie.

Dodatkowa moc pojawia się w aktualizacjach podczas oglądania zdjęć zrobionych przez kamery nad Wagonem Tenacity, dzięki czemu ludzie na ziemi mogą obserwować, jak helikopter unosi się nad skalistą czerwono-pomarańczową podłogą pustyni.

Prawa autorskie 2021 NPR. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź https://www.npr.org.