Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA wybiera BAE Systems do opracowania instrumentu Ocean Color Instrument dla NOAA

NASA wybiera BAE Systems do opracowania instrumentu Ocean Color Instrument dla NOAA

NASA, w imieniu Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA), wybrała firmę BAE Systems (dawniej Ball Aerospace & Technologies Corporation) z Boulder w Kolorado do opracowania narzędzia do analizy danych oceanicznych w ramach rozszerzonego satelity NOAA zajmującego się obserwacjami geostacjonarnymi (GeoXO) program.

Wartość kontraktu plus przyznane honoraria to około 450 mln dolarów. Obejmuje opracowanie dwóch przyrządów pokładowych, a także opcji na dodatkowe jednostki. Przewidywany okres realizacji niniejszego zamówienia obejmuje wsparcie przez 10 lat operacji na orbicie i pięć lat przechowywania na orbicie, co daje łącznie 15 lat dla każdego modelu lotu. Prace będą prowadzone w BAE Systems, należącym do NASA Centrum Lotów Kosmicznych Goddard w Greenbelt w stanie Maryland oraz w należącym do tej agencji Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie.

Instrument GeoXO Ocean Color (OCX) będzie monitorował wody przybrzeżne Stanów Zjednoczonych, WSE i Wielkie Jeziora. Narzędzie będzie monitorować biologię, chemię i ekologię oceanów w celu oceny produktywności oceanów, zmian ekosystemu, jakości wód przybrzeżnych i śródlądowych, bezpieczeństwa owoców morza i zagrożeń, takich jak szkodliwe zakwity glonów. Dzięki aktualizacjom przeprowadzanym co najmniej co trzy godziny narzędzie zapewni częstszy i kompleksowy obraz warunków oceanicznych i przybrzeżnych niż jest to obecnie dostępne.

Powtarzane obserwacje wykażą codzienne zmiany w biologii oceanów i szybką dynamikę oceanów przybrzeżnych. Narzędzie będzie również śledzić zmiany klimatyczne w ekosystemach przybrzeżnych i oceanicznych i pomagać w reagowaniu na nie, wspierając prognostów środowiskowych, zarządzających zasobami morskimi, rybołówstwo, departamenty zdrowia, osoby zarządzające uzdatnianiem wody oraz branżę handlową, rekreacyjną i turystyczną.

Zakres zamówienia obejmuje zadania i produkty niezbędne do zaprojektowania, przeanalizowania, opracowania, wyprodukowania, integracji, testowania, weryfikacji i oceny instrumentu do pomiaru koloru oceanu; Uruchom wsparcie; Dostawa i konserwacja sprzętu do obsługi naziemnej przyrządów; oraz wspieranie operacji misyjnych w Ośrodku Operacji Satelitarnych NOAA w Suitland w stanie Maryland.

READ  Życie z guzem mózgu wielkości cytryny.

Program GeoXO jest kontynuacją programu z serii Geostacjonarnych Operacyjnych Satelitarnych Środowiskowych Satelitarnych-R (GOES-R). System satelitarny GeoXO usprawni obserwacje Ziemi z orbity geostacjonarnej. Misja dostarczy niezbędnych informacji, które pozwolą stawić czoła głównym wyzwaniom środowiskowym przyszłości, wspierając amerykańskie działania związane z pogodą, oceanami i klimatem. Zaawansowane możliwości GeoXO pomogą sprostać naszej zmieniającej się planecie i zmieniającym się potrzebom użytkowników danych NOAA. NOAA i NASA pracują nad tym, aby te ważne obserwacje zostały wykonane do początku lat 30. XXI wieku, kiedy okres eksploatacji serii GOES-R będzie dobiegał końca.

NOAA i NASA będą wspólnie nadzorować rozwój, wystrzelenie, testowanie i działanie wszystkich satelitów w programie GeoXO. NOAA finansuje programy, operacje i produkty związane z danymi oraz zarządza nimi. W imieniu Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) NASA i partnerzy komercyjni opracowują i budują instrumenty, statki kosmiczne i satelity wystrzeliwujące.

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.