Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy odkryli, że mózg i tłuszcz komunikują się ze sobą

Naukowcy odkryli, że mózg i tłuszcz komunikują się ze sobą

„Konsekwencje tego odkrycia są głębokie” – dodał.

„To kolejny przykład tego, jak ważne jest to neurony czuciowe to zdrowie i choroba w ludzkim ciele” – mówi współautor i profesor Erdem Patabutian, laureat Nagrody Nobla i badacz w Instytucie Medycznym Howarda Hughesa.

Przed ostatnimi badaniami świat naukowy uważał, że tkanka tłuszczowa jest połączona za pośrednictwem współczulnego układu nerwowego. Zespół badawczy musiał stworzyć zupełnie nowe metody obrazowania, aby uzyskać wyniki tych badań.

Zastosowano dwie nowe metody

Yi i współpracownicy postanowili wykorzystać dwie nowe metody do zilustrowania badania.

Po pierwsze, zespół wykorzystał technologię obrazowania o nazwie HYBRiD, aby uczynić tkanki myszy przezroczystymi, co umożliwiło im lepsze śledzenie ścieżek neuronów podczas zakopywania się w tkance tłuszczowej.

Naukowcy odkryli, że około połowa tych neuronów łączy się nie ze współczulnym układem nerwowym, ale ze zwojami korzeni grzbietowych, gdzie znajdują się wszystkie komórki czuciowe. Neurony powstają w mózgu.

Następnie zespół wykorzystał drugą technologię, którą nazwali ROOT, jako „ulepszony retroprzekaźnik do śledzenia narządów”, aby kompleksowo zbadać funkcję tych neuronów w tkance tłuszczowej.

READ  Pierścienie Saturna mogą być pozostałością księżyca rozerwanego przez grawitację planety