Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy uniwersyteccy zdobywają trzy nagrody od Królewskiego Towarzystwa Chemicznego

Dwie osoby z Uniwersytetu w Liverpoolu zdobyły prestiżowe nagrody od Królewskiego Towarzystwa Chemicznego, świętując najbardziej ekscytującą dzisiejszą naukę chemiczną. Nagrodę otrzymała również współpraca trzeciego badacza z uniwersytetu.

Dr Brianna Hazelwood Wybrany jako zdobywca nagrody Marlowe’a i Profesor Andrew Cooper Został wybrany zwycięzcą nagrody multidyscyplinarnej.

Zespół Nose-to-Diagnose dla uniwersytetów w Manchesterze i Edynburgu, ze współpracownikami w Holandii, w przemyśle i na Uniwersytecie w Liverpoolu, został wybrany jako zwycięzca nagrody analitycznej Royal Society New Horizons: Nagroda Roberta Boyle dla Nauki analityczne.

Zespół Nose-to-Diagnose stał się jednym z pierwszych zwycięzców nowych nagród Horizon przyznawanych przez Królewskie Towarzystwo Chemiczne, które zostały wręczone po przeprowadzeniu przez organizację kompleksowego przeglądu swojego portfolio uznania, aby lepiej odzwierciedlić współczesną naukę i jej wpływ na tworzenie świat lepszym miejscem.

Nagrody Research and Innovation Awards – wśród nich Nagroda Marlowe’a i Nagrody Interdyscyplinarne – nagradzają wybitne osoby z branży i środowiska akademickiego. Należą do nich nagrody dla osób na różnych etapach kariery w chemii ogólnej i dla osób pracujących w określonych dziedzinach, a także nagrody interdyscyplinarne i nagrody dla osób pełniących określone role. .

Dr Brianna Hazelwood – Nagroda Marlowe

Dr Hazelwood zdobył nagrodę za opracowanie nowych technik eksperymentalnych i modelowania komputerowego do badania interaktywnych zderzeń w ekstremalnie niskich temperaturach. Dr Hazelwood otrzymuje również 3000 funtów i medal.

Po otrzymaniu nagrody dr Hazelwood powiedział: „Jestem zaszczycony i zachwycony otrzymaniem nagrody RSC Marlow 2021!”

Ważnym modelom chemicznym fazy gazowej brakuje danych eksperymentalnych i dlatego mają ograniczone zastosowanie jako narzędzia prognostyczne. Pewne klasy reakcji w fazie gazowej — na przykład te, w których biorą udział jony (atomy lub cząsteczki o ładunku netto) lub rodniki (atomy lub cząsteczki o niepodwójnym elektronie) — mogą wykazywać niezwykłe właściwości, przebiegające szybciej wraz ze spadkiem temperatury. Grupa dr Hazelwood przedstawiła nowe metody, które umożliwiają kontrolowanie parametrów reakcji i precyzyjne monitorowanie reakcji w niskich temperaturach. Badane przez nich systemy mają znaczenie dla środowisk, takich jak atmosfera zewnętrzna i chemia międzygwiazdowa.

READ  Izolacja i ustrukturyzowane testy pomagają zmniejszyć wpływ COVID-19

Ich eksperymentalne pomiary pogłębiły naszą wiedzę na temat mechanizmów interakcji i poprawią dokładność modeli atmosfery i chemii międzygwiazdowej.

Profesor Andrew Cooper – Nagroda Interdyscyplinarna

Profesor Cooper zdobył nagrodę za połączenie autonomicznej robotyki, sztucznej inteligencji i chemii w odkrywaniu materiałów o nowych właściwościach. Profesor Cooper otrzymuje również 5000 funtów i medal.

Profesor Cooper odbierając nagrodę powiedział: “Zbudowanie autonomicznego robota chemika było dużym wyzwaniem technicznym, wymagającym umiejętności z zakresu chemii, informatyki i robotyki. Nagrodę tę przypisuję pomysłowości i wytrwałości zespołu, który to zrobił. praca.”

Profesor Cooper i jego zespół pracują nad zbudowaniem robotów napędzanych sztuczną inteligencją, które mogą poszukiwać nowych materiałów do rozwiązywania ważnych problemów, takich jak energia. Ich celem jest opracowanie robotów, które potrafią znaleźć nowe kombinacje materiałów, które nie zostałyby odkryte tradycyjnymi metodami badawczymi.

Dr Helen Payne, dyrektor naczelny Królewskiego Towarzystwa Chemicznego, powiedziała: „Wszyscy staliśmy przed ogromnymi wyzwaniami w ubiegłym roku, a społeczność naukowa była integralną częścią tego, jak świat reaguje na wielu poziomach. Od opracowywania szczepionek dla COVID-19 do dalszej pracy na rzecz bardziej zrównoważonego świata. Wkład chemików nigdy nie był bardziej realny ani ważny.

“W ostatnim przeglądzie naszego portfolio wyróżnień zobowiązaliśmy się zapewnić, że nasze nagrody odzwierciedlają niesamowitą różnorodność i doskonałość w dziedzinie chemii, która jest obecnie wykonywana. Praca dr Hazelwooda i profesora Andrew Coopera jest doskonałym przykładem tego, kim jesteśmy. podekscytowany i z dumą doceniamy jej wkład w tę nagrodę”.

Zespół Nos do Diagnostyki – Nagroda Departamentu ds. Analiz Horizon: Nagroda Roberta Boyle’a w dziedzinie nauk analitycznych

Zespół Nose To Diagnose, w skład którego wchodzi Uniwersytet w Liverpoolu Profesor Roy GodacreNagroda za nowatorskie podejście do wczesnego diagnozowania i stratyfikacji choroby Parkinsona przy użyciu prostego, nieinwazyjnego rozmazu skóry. Zostało to opracowane po zauważeniu emerytowanej pielęgniarki Joy Milne, która ma zdolność rozpoznawania choroby Parkinsona za pomocą zmysłu węchu.

READ  Emerytowana astronautka Peggy Whitson (61 lat) powróci w kosmos specjalnym lotem SpaceX

Zespół Nose To Diagnose wykazał, że możliwe jest zidentyfikowanie choroby Parkinsona na podstawie związków na powierzchni skóry. Wyniki dają nadzieję, że można opracować przełomowy nowy test do diagnozowania stanu zwyrodnieniowego za pomocą prostego, bezbolesnego wymazu skóry.

Joy, u której męża zdiagnozowano chorobę Parkinsona w wieku 45 lat, pracuje z zespołem w roli ołowiu nosowego, wykorzystując swoją niesamowitą zdolność do odróżniania choroby Parkinsona u poszczególnych osób poprzez wykrywanie charakterystycznego zapachu „piżma”, jeszcze zanim u chorego wystąpią objawy. .

Choroba Parkinsona to stan, w którym części mózgu ulegają stopniowemu uszkodzeniu na przestrzeni wielu lat, powodując szereg objawów fizycznych i psychicznych. Zespół opracował technikę, która działa poprzez analizę związków zawartych w łoju (substancja oleista, która pokrywa i chroni skórę) w celu identyfikacji zmian u osób z chorobą Parkinsona. Sebum jest bogaty w cząsteczki podobne do lipidów i jest jednym z najmniej zbadanych płynów biologicznych w diagnozowaniu stanu.

Za pomocą spektrometrii masowej o wysokiej rozdzielczości zespół był w stanie zidentyfikować złożony chemiczny odcisk palca w tłuszczu osób z chorobą Parkinsona i wykazać subtelne, ale istotne zmiany w miarę postępu choroby. Te obiecujące wyniki mogą doprowadzić do ostatecznego „pierwszego na świecie” testu do dokładnego, szybkiego i opłacalnego diagnozowania choroby Parkinsona. Wymaz ze skóry może również stanowić bardzo ważne nowe narzędzie w badaniach klinicznych, pomagając naukowcom zmierzyć, czy nowe eksperymentalne metody leczenia są w stanie spowolnić, zatrzymać lub odwrócić postęp choroby Parkinsona.

Współpracując z fabryką innowacji Uniwersytetu w Manchesterze, zespół złożył patenty na swoje technologie diagnostyczne i utworzył spółkę zależną, Sebomix Ltd. wprowadzić na rynek nowe testy.

Nagrody Królewskiego Towarzystwa Chemicznego od ponad 150 lat potwierdzają doskonałość w naukach chemicznych. W 2019 roku organizacja ogłosiła największy w swojej historii przegląd tego portfolio, mający na celu lepsze odzwierciedlenie współczesnej nauki.

READ  Badanie Dark Energy Survey zapewnia dokładniejsze spojrzenie na ewolucję wszechświata

Spośród tych, którzy zdobyli nagrodę Royal Society of Chemistry, ponad 50 zdobyło Nagrody Nobla za swoją pionierską pracę, w tym laureat Nagrody Nobla z 2019 r. John B.

/Ogólne wydanie. Ten materiał pochodzi z oryginalnej instytucji i może mieć charakter czasowy i jest zredagowany dla jasności, stylu i długości. Pełny widok Tutaj.