Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy właśnie odkryli pierwszą na świecie cząstkę fraktalną.  |  Autor: Devansh |  kwiecień 2024

Naukowcy właśnie odkryli pierwszą na świecie cząstkę fraktalną. | Autor: Devansh | kwiecień 2024

Powinieneś częściej bawić się większą liczbą fraktali

Fraktale pojawiają się w wielu niepowiązanych zjawiskach naturalnych, takich jak drzewa, wzory w galaktykach, nasze narządy i wiele innych. Teraz po raz pierwszy w historii naukowcy odkryli fraktale w cząsteczce

Jak to napisano w artykule: „Naukowcy z Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii odkryli enzym wytwarzany przez organizm jednokomórkowy, który potrafi układać się w kształt fraktalny – nie byle jaki fraktal, ale powtarzający się wzór trójkątów znany jako trójkąt Sierpińskiego… Wytwarza je białko kształty piękne. Trójkąty W miarę wzrostu fraktali widzimy coraz większe trójkątne przestrzenie pośrodku, które całkowicie różnią się od wszelkich agregatów białkowych, które widzieliśmy wcześniej.

Demonstracja fraktalnej struktury syntazy cytrynianowej. (Instytut Mikrobiologii Lądowej im. Maxa Plancka/Hochberg)

Nadal nie odkryliśmy, jakie korzyści przyniesie to rozwiązanie i dlaczego cząsteczka ewoluuje we fraktal. Może to być stan przejściowy lub mały szczęśliwy wypadek.

Fraktale to wzory samopodobne w różnych skalach długości. Mikroskopijne fraktale są powszechne w przyrodzie, jednak dotychczas składanie molekularne we fraktale ogranicza się do sztucznych systemów Tutaj donosimy o odkryciu naturalnego białka, syntazy cytrynianowej, pochodzącego z cyjanobakterii Gronkowiec długi, które samoorganizują się w trójkąty Sierpińskiego. Za pomocą kriogenicznej mikroskopii elektronowej odkrywamy, jak fraktal składa się z sześciokątnego elementu konstrukcyjnego. Chociaż różne bodźce modyfikują tworzenie kompleksów fraktalnych i kompleksy te mogą regulować aktywność enzymatyczną syntazy cytrynianowej in vitro, Fraktal może nie pełnić funkcji fizjologicznej in vivo. Używamy rekonstrukcji sekwencji przodków, aby prześledzić ewolucję fraktalnej syntazy cytrynianowej z niefraktalnych prekursorów, Wyniki sugerują, że mogło to powstać jako nieszkodliwy przypadek ewolucyjny. Nasze odkrycia poszerzają przestrzeń potencjalnych kompleksów białkowych i pokazują, że złożone, podlegające regulacji zespoły mogą ewoluować w jedną alternatywę.

Pojawienie się geometrii fraktalnych w rozwoju enzymów metabolicznych

Dołącz do ponad 150 000 liderów technologii i otrzymuj wgląd w najgorętsze pomysły dotyczące sztucznej inteligencji bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej dzięki mojemu bezpłatnemu biuletynowi – AI Made Simple

READ  Zdumiewająca liczba mutacji genetycznych jest wynikiem anomalii w fizyce kwantowej

Jednak nie zdziwiłbym się zbytnio, gdyby istniało głębsze połączenie. Niedawno napisaliśmy artykuł o fraktalach i o tym, dlaczego więcej osób powinno je badać. Przyjrzeliśmy się w nim, jak fraktale można wykorzystać do modelowania bardzo różnorodnych zestawów zjawisk. Okazuje się, że fraktale przydają się także do badania stanu zdrowia naszych narządów. Poniżej cytat z odpowiedniego działu: