Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nestori Irankunda ma ważny kontrakt z Bayernem Monachium, a gwiazda Adelaide United jest o krok od szokującego porozumienia

Nestori Irankunda ma ważny kontrakt z Bayernem Monachium, a gwiazda Adelaide United jest o krok od szokującego porozumienia

Jeden z najlepszych młodych talentów Australii jest o krok od podpisania zmieniającego życie kontraktu na europejską piłkę nożną, a nastolatek Nestori Irankunda ma podpisać kontrakt z klubem Bundesligi.

Niemieccy giganci Bayern Monachium są „bliscy porozumienia” w sprawie podpisania kontraktu z Irankundą, który ma zaledwie 17 lat, poinformował w piątkowy wieczór popularny korespondent piłkarski Fabrizio Romano.

Romano donosi, że wynagrodzenie Irankondy z Bayernem zostało „ustnie uzgodnione”, a wartość transakcji wynosi nieco ponad 5,6 miliona dolarów australijskich plus „dodatki”.

Transmituj na żywo ponad 50 dyscyplin sportowych na żądanie dzięki Kayo. Dołącz teraz i natychmiast rozpocznij transmisję strumieniową >

Irankondę łączono z przeprowadzką do Bayernu Monachium w maju tego roku. Wygląda jednak na to, że skrzydłowy przejdzie do Bundesligi w 2024 roku, gdzie będzie kontynuował swój niesamowity rozwój.

Dzięki świetnej prawej nodze i niezwykłej umiejętności trafiania w górny róg z najmniejszego kąta Irankunda wdarł się na scenę A-League już w wieku 15 lat.

Wschodząca gwiazda strzeliła w zeszłym miesiącu gola dla Adelaide United po oszałamiającym rzucie wolnym w wygranym 6:0 meczu Liverpoolu z Melbourne City na stadionie Coopers.

„Myślę, że ma naprawdę duże szanse, aby zostać czołowym zawodnikiem” – powiedział o Irankundzie kolega z drużyny Adelaide United i angielski pomocnik Ryan Tunnicliffe.

Irankonda strzela gola nie do zatrzymania! | 00:48

„Ma atletyzm, którego potrzebujesz, aby być czołowym graczem. Ma naturalne zdolności, indywidualne umiejętności napastnika, więc myślę, że jeśli uda mu się to pod względem mentalnym, będzie słuchał starszych graczy w drużynie i nie zmieniał swojej postawy stąpając po ziemi, myślę, że świat nadal tam będzie.” .jest jego ostryga.

„To od nas, jako grupy, zależy, czy stąpamy po ziemi i pozwolimy mu swobodnie grać”.

Irankunda jest obecnie zawieszony w rozgrywkach męskiej A-League po tym, jak został wyrzucony z boiska w meczu The Reds zremisowanym 1:1 z Melbourne Victory, po czym otrzymał drugą żółtą kartkę za sprzeciw.

READ  Sezon Raiders doszedł do ciężkiego końca po przegranej 53-18 z Cardinals w play-offach Division I | Wiadomości, sport, praca
Nestori Irankunda z Adelaide United świętuje po zdobyciu gola przeciwko Melbourne City. Zdjęcie: Kelly Barnes/Getty ImagesŹródło: Getty Images

„Wciąż uczy się gry i musi się wiele nauczyć, nie tylko tego, co dzieje się na boisku, ale także tego, co dzieje się poza nim” – powiedział o Irankundzie, trener Adelaide United Karl Virt.

„W pewnym sensie trochę odpoczynku może być dla niego błogosławieństwem.

„Miał trochę odpocząć i było to bardziej wymuszone niż dające mu przerwę”.

Nestori Irankunda: Cudowny chłopak z Australii | 02:04