Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Netflix powołuje się na polską ekspansję

Netflix powołuje się na polską ekspansję

Netflix ogłosił plany otwarcia centrum inżynieryjnego w Warszawie.

Według firmy rok 2022 był ważnym momentem w jej historii w Polsce. Po sześciu latach obecności na rynku otworzyła w Warszawie biuro na Europę Środkowo-Wschodnią. Netflix wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali – tylko w zeszłym roku serwis przeznaczył na lokalne produkcje 400 mln zł, a od 2018 roku stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy własnych produkcjach: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów i ekip praca na planie i poza nim, które są podstawą każdej produkcji.

Dodaje, że kolejnym krokiem i inwestycją na polskim rynku jest utworzenie centrum inżynieryjnego. Odpowiada za rozwój produktów i usług wykorzystywanych przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów Netflix, którzy produkują treści w Usłudze i zarządzają nimi. Rozwiązania, nad którymi pracować będzie warszawski zespół, umożliwią cały proces produkcji kontentu, od koncepcji po wdrożenie i publikację w serwisie, oraz dostarczą innowacyjnych nowych sposobów zarządzania rozrywką w skali globalnej.

Jak mówi Deborah Black, wiceprezes ds. specjaliści – polskie uczelnie informatyczne cieszą się renomą Znakomita, programiści z Polski to wartościowi eksperci, chętnie zatrudniani na całym świecie.

„Cieszymy się na to partnerstwo i wierzymy, że nowe centrum pomoże nam rozszerzyć naszą globalną organizację technologiczną i wprowadzi więcej innowacji do tworzonych przez nas rozwiązań”.

READ  Meghan Markle i książę Harry ignorowani przez holenderską rodzinę królewską na Invictus Games