Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Neurobiolog z Uniwersytetu w Queensland wybrany członkiem Towarzystwa Królewskiego – University of Queensland News

Neurobiolog z Uniwersytetu w Queensland wybrany członkiem Towarzystwa Królewskiego – University of Queensland News

Na stanowisko wybrano naukowca z Uniwersytetu w Queensland Członek Towarzystwa Królewskiegodołączając do grona wybitnych naukowców z całego świata.

Neurobiolog Profesor Barry Dixon Z Uniwersytetu w Queensland Instytut Mózgu w Queensland Stwierdził, że jest zaszczycony faktem, że został wybrany na członka tego cenionego stowarzyszenia.

„To bardzo upokarzające zostać wybranym do parlamentu „Najstarsza nieprzerwanie istniejąca akademia naukowa” – powiedział profesor Dixon.

„Doceniam uznanie dla naszego wkładu w nauki podstawowe – i pamiętam to Każde leczenie i każda technologia, którą dziś cenimy, ma swoje korzenie w nauce podstawowej.

W ciągu 30 lat pracy badawczej profesor Dixon poczynił ogromne postępy w tej dziedzinie Dziedzina neuronauki przesuwająca granice ludzkiej wiedzy o mózgu.

Uniwersytet w Queensland Prorektor profesor Deborah Terry AC Powiedział, że profesor Dixon jest wybitnym naukowcem, powszechnie szanowanym za swoje badania nad zrozumieniem instynktów zwierzęcych.

„Jego badania oferują coś nowego „Zrozumienie związku między genami, środowiskiem i zachowaniem wywarło ogromny wpływ na dziedzinę neurobiologii” – powiedział profesor Terry.

„Serdecznie gratuluję i składam hołd profesorowi Dixonowi za otrzymanie tego wyjątkowego zaszczytu w nauce na światowym poziomie”.

Dyrektor wykonawczy Qatar International Bank Profesor Pankaj Sah powiedział, że profesor Dixon wniósł znaczący wkład w nasze zrozumienie otaczającego nas świata.

„On „Jest szczególnie znany ze swoich badań nad zachowaniami godowymi muszek owocowych, które pomagają nam odkryć, w jaki sposób mózg przetwarza informacje i podejmuje decyzje” – powiedział profesor Sah.

– Profesor Dixon dowiedział się pierwszy Neurony i obwody w mózgu muchy, które wspierają instynkty godowe między samcem i samicą.

„Nadal przesuwa granice możliwości we współpracy badawczej i przemysłowej”.

Członkowie Towarzystwa Królewskiego składają się z czołowych naukowców, inżynierów i technologów z Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów.

Wśród byłych stypendystów znajdują się wybitne postacie, takie jak Isaac Newton, Stephen Hawking, Karol Darwin i Albert Einstein.

READ  Co widział stary wieloryb?

Profesor Dixon jest jednym z 90 ogłoszonych dzisiaj stypendystów i dołącza do 5 naukowców z UQ wybranych wcześniej do Towarzystwa Królewskiego – Emerytowany profesor Gerard Melbourne, Profesor Peter Fisher, Emerytowany profesor Ian Fraser, Profesor David Crick I Emerytowany profesor Srini Srinivasan

Kontakt z mediami

Komunikacja QBI

[email protected]Cii

Merritt Bay +61 422 096 049