Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ochrona Wielkiej Brytanii i przestrzeni kosmicznej w kwietniu 2024 r

Ochrona Wielkiej Brytanii i przestrzeni kosmicznej w kwietniu 2024 r

the Narodowe Centrum Operacji Kosmicznych (NSpOC) chroni interesy Wielkiej Brytanii w kosmosie i na Ziemi oraz współpracuje z partnerami międzynarodowymi, aby przestrzeń kosmiczna pozostała bezpieczna i dostępna dla wszystkich.

streszczenie

Ogólne ryzyko dla interesów Wielkiej Brytanii w kosmosie i na Ziemi wynikające z zagrożeń, niebezpieczeństw i niebezpieczeństw związanych z przestrzenią kosmiczną było w kwietniu niższe w porównaniu z marcem. Oczekujemy, że w maju ponownie zwiększy się liczba obiektów wchodzących w atmosferę ziemską, ale spodziewamy się, że wiele z nich spłonie w atmosferze.

Wczesne ostrzeganie o niekontrolowanej readmisji

W kwietniu do atmosfery ziemskiej powróciło o 12% mniej obiektów niż w marcu. W kwietniu monitorowaliśmy 22 przypadki ponownego wjazdu bez nadzoru, aby chronić Wielką Brytanię i brytyjskie terytoria zamorskie, a także wspierać naszych międzynarodowych partnerów.

Wykres przedstawiający liczbę readmisji monitorowanych w kwietniu 2024 r. styczeń: 13, luty: 24, marzec: 25, kwiecień: 22

Unikaj kolizji w przestrzeni

Satelity licencjonowane w Wielkiej Brytanii ostrzegły nas w kwietniu o potencjalnym ryzyku kolizji 1899, umożliwiając operatorom podjęcie zdecydowanych działań manewrowych w celu uniknięcia potencjalnie katastrofalnych kolizji. Oznacza to zmniejszenie o 0,2% potencjalnych kolizji z udziałem satelitów licencjonowanych w Wielkiej Brytanii w porównaniu z marcem.

Wykres przedstawiający liczbę zagrożeń kolizji z satelitami licencjonowanymi przez Wielką Brytanię zaobserwowanych w kwietniu 2024 r. Styczeń: 1690, luty: 1943, marzec: 1903, kwiecień: 1899

Incydenty w handlu detalicznym

W kwietniu zbadaliśmy dwa możliwe zdarzenia związane z fragmentacją, w tym jeden z udziałem 24-letniego korpusu rakiety, który uległ „odgazowaniu” i znacznie zwiększył prędkość wirowania.

Odgazowanie ma miejsce, gdy materiały przeznaczone do przechowywania gazu lub paliwa zawodzą, powodując ulatnianie się gazu. Żaden przypadek fragmentacji nie stwarzał znaczącego ryzyka dla satelitów licencjonowanych przez Wielką Brytanię.

Klimat kosmiczny

W kwietniu Met Office wydało dziesięć krytycznych alertów dotyczących pogody kosmicznej. Oznacza to spadek o 60% w porównaniu z marcem.

Liczba obiektów w przestrzeni

W kwietniu zarejestrowano kolejnych 277 obiektów kosmicznych, co daje łączną liczbę 28 752 obiektów. Liczby te nie obejmują małych kawałków śmieci, zatem całkowita liczba rzeczywistych obiektów kosmicznych jest znacznie wyższa.

READ  Badanie: Gwiazdy podróżują wolniej na krawędzi Drogi Mlecznej

Wykres przedstawiający liczbę zarejestrowanych obiektów kosmicznych w poszczególnych miesiącach. Styczeń: 28 014, Luty: 28 172, Marzec: 28 478, Kwiecień: 28 752

Źródło danych: Dowództwo Kosmiczne Stanów Zjednoczonych

Narodowe Centrum Operacji Kosmicznych skupia i koordynuje brytyjskie cywilne i wojskowe zdolności w zakresie świadomości przestrzeni kosmicznej, aby umożliwić prowadzenie działań, promować dobrobyt i chronić interesy Wielkiej Brytanii w przestrzeni kosmicznej i na Ziemi przed zagrożeniami, ryzykiem i ryzykiem związanymi z przestrzenią kosmiczną.