New Hartford w Soquet Valley w Polsce zwycięża w regionalnych play-offach piłki nożnej

Licealne drużyny piłkarskie z New Hartford w Polsce i Soquet Valley zapewniły sobie udział w przyszłotygodniowej Final Four, wygrywając w sobotę regionalne play-offy.

Dziewczęta z New Hartford i Soquet Valley będą rywalizować w Cortlandt i okolicach podczas weekendu z okazji Dnia Weterana, podczas gdy polscy chłopcy udają się do Goshen. Mecz półfinałowy odbędzie się w piątek w Polsce, a zwycięzca rozegra mecz turniejowy w sobotę. Sauquoit Valley i New Hartford zagrają w półfinale w sobotę, a potencjalny finał odbędzie się w niedzielę.

Klasa AAA Baldwinsville i klasa A Westhill zostały kolejnymi zwycięzcami Sekcji III w sobotnich rozgrywkach regionalnych chłopców, natomiast dziewczęta Marcellus i Cincinnatus zwyciężyły w klasach B i D.

Dziewczyny A: New Hartford 3, Chalmont 2

W sobotni poranek niepokonani New Hartford Spartans zagrali od tyłu w Herkimer College i pokonali Division II Schalmont 3:2.

Spartanie (18-0-1) przed przerwą zremisowali na 2 i objęli jedyne prowadzenie po bramce strzelonej przez studentkę pierwszego roku Elizabeth Rayhill – jej drugą – w 72. minucie gry.

Drugiego gola i asystę dla New Hartford zdobyła Sofia Vitolo, a Amanda Graziano zaliczyła jedną asystę.

Schalmont objęło prowadzenie 2:1 po rzucie karnym Gianny Cirelli, która wcześniej tej jesieni ustanowiła szkolny rekord strzelców.

Zespół New Hartford, mistrz stanu klasy A w 2021 r. i finalista zeszłej jesieni, następnie zagra w Cortlandt High School w sobotę o 17:00 przeciwko Sekcji XI Shoreham-Wading River po pierwszym półfinale pomiędzy Sekcją IX Ray i Sekcją VI Lewiston. Mecz o mistrzostwo rozpoczyna się o 14:30 następnego dnia w SUNY-Cortland.

Klasa C Dziewczęta: Soquet Valley 4, Watkins Glen 3, dogrywka

Hat-trick jednego z seniorów obejmował złoty gol w wygranej po dogrywce, dzięki czemu Sauquoit Valley wrócił do stanowego finału klasy 4.

Olivia Kalil strzeliła w sobotę trzy gole, a niepokonana Soquet Valley RedHawks (18-0-3) po wicemistrzu stanu z 2022 r. w weekend turniejowy pokonała Sekcję IV Watkins Glen 4:3 w Herkimer College.

READ  Życie profesora, kariera ukształtowana przez cztery dekady z Olimpiadami Specjalnymi

Khalil strzeliła zwycięskiego gola, swojego 35. w sezonie, dzięki asyście Elli DiSchiavo w połowie pierwszej dogrywki, po tym jak Whitney Point odrobił deficyt 3-1 w drugiej połowie i przedłużył mecz.

Addison Lazaric strzelił gola dla Redhawks i asystował przy pierwszych dwóch golach Kalila, a Afton Sherman dodał asystę. Ava Williams zablokowała sześć strzałów drużyny z Soquet Valley, która 3 października w wygranym 5:3 meczu z Polską strzeliła cztery gole w poprzednich dziewięciu meczach i tylko raz wpuściła trzy gole w wygranym 5:3 meczu z Polską.

W sobotę w południe w Homer High School drużyna Red Hawks zagra z Sekcją V Holley w półfinale po pojedynku pomiędzy Sekcją II Waterford-Halfmoon i Sekcją IX The Mount Academy, mistrzami roku 2022 odpowiednio w klasach C i D. Mecz o mistrzostwo odbędzie się w niedzielę o godzinie 10:00

Waterford-Halfmoon pokonało Sauquoit Valley 6:3 w finale C, a The Mount Academy powtórzyła zwycięstwo po pokonaniu Polski 3:2 w finale w 2021 roku.

Kategoria D Chłopcy: Polska 3, South Courtwright/Andes 1

Carter Cockenham strzelił wszystkie trzy gole dla Polski w sobotę w wygranym 3:1 meczu Tornadoes z Sekcją IV South Courtwright/Andes w regionalnych rozgrywkach klasy D na stadionie Wright National Soccer Campus w Oneonta.

South Courtright pokonało Polskę 2:0 w regionalnym meczu, kiedy Tornadoes po raz ostatni zdobyli tytuł III ligi w 2017 roku.

Cockenham strzelił dwa gole na początku meczu i dał Polsce (18-3-0) szybkie prowadzenie 2:0, po raz szósty z rzędu wygrywając i 10. miejsce w 11 meczach. Junior zdobył siódmego hat-tricka w tym sezonie, strzelając 42. gola w drugiej połowie.

Jason Victor i Aidan Elsheimer asystowali przy bramce Cockenhama dla Polski, która do przerwy prowadziła 2:0. Bramkarz Noah Lamphere zanotował dziewięć interwencji dla Tornadoes.

Connor Quarino strzelił gola dla South Courtright ( ) po rzucie rożnym autorstwa Darrena Dinglera.

Polska jedzie do Goshen High School na mecz Final Four w piątek i sobotę. Półfinałowym przeciwnikiem Tornadoes w piątek będzie Sekcja VI Ellicottville o 13:15, Sekcja VII Chazy i Sekcja II Loudonville Christian zagrają w pierwszym półfinale o 11:00, a mecz o mistrzostwo rozpocznie się o 13:15 następnego dnia.

READ  Toni Nadal łzy Nicka Kyrgios po tym, jak przegrał Wimbledon w finale Wimbledonu z Novakiem Djokoviciem, wiadomości tenisowe