Nick Kyrgios pokonuje upadek, a Francuz Hugo Humbert awansuje na Wimbledonie

Był sprintem do mety w maratonie dla Nicka Kyrgios.

Nie grając w tenisa wyczynowego od czasu Australian Open, przejście trzech godzin i dwóch dni było sprawdzianem jego braku kondycji meczowej, ale Australijczyk po raz kolejny triumfował na dużej scenie, pokonując 21. rozstawionego Francuza Ugo Humberta 6-4, 4 6, 3-6, 6 -1, 9-7.

Mecz, jak większość występów Kyrgios, przyniósł dramat, ponieważ został opóźniony na noc i remis 3:3 na piąte miejsce.

Australijczyk wyglądał nieco szorstko, gdy gracze po raz pierwszy wrócili na kort w środę i miał szczęście, że nie złamał kodeksu, prowadząc 3-4 w ostatnim secie.

Australijczyk został zwolniony w poprzednim meczu z powodu uruchomienia telefonu komórkowego, reagując gniewnie na hałas tłumu, mówiąc głośno „Co robisz?” do członków tłumu.

Następnie uderzył piłkę w tłum z frustracją, ale także uniknął złamania prawa za niewłaściwe użycie piłki.

W ostatnim secie 6-6 było więcej dramatu. Kyrgios wydał z siebie rozdzierający wrzask, gdy upadł na trawę, z nogami wystającymi spod niego, gdy Humbert grał za nim skrzyżowanym forhendem.

Kiedy Humbert badał Australijczyka, sędzia przewodniczący raz jeszcze zgodził się na kilka przekleństw.

Mecz stał się rzutem karnym, gdy Kyrgios i Humbert obaj trafili asy i serwowali nieodwracalnie, i wygląda na to, że będzie trwać wiecznie, dopóki jeden z nich nie mrugnie.

Humbert był tym, który zamknął oczy za popełnianie nietypowych, nieumyślnych błędów, aby dać Kyrgios potrójny breakpoint.

Australijczyk włamał się po trzeciej bramce, ale mimo potężnego serwu mecz się nie skończył.

READ  Wiadomości AFL 2024 | Brisbane Lions ukarany przez AFL; Protokoły wstrząśnienia mózgu Sophie Conway

Humbert trafił 0-30 w następnym meczu z solidną wygraną, a Kyrgios musiał odeprzeć dwa punkty przełamania, jeden z płaskim bekhendem, zanim wysłał go do drugiej rundy.

Ładowanie

Kyrgios był zwykle szczery w swoim wywiadzie po meczu, ponieważ zaczął od sarkastycznego „nie jest tak źle jak na gracza na pół etatu”.

Właściwie tak nie było. Humbert, który również wygrał Kyrgios w pięciu setach podczas Australian Open na początku tego roku, był w świetnej trawie, wygrywając sześć meczów z rzędu.

Zdobył trofeum w Halle, pokonując wysokiej klasy listę graczy: Sama Querreya, Alexandra Zvereva, Sebastiana Kordę, Felixa Auger-Aliassime i Andreya Rubleva na drodze do tytułu, zanim wygrał jeden mecz na Majorce, a następnie wycofał się z turnieju.

Kyrgios wiedział, że właśnie wykopał potężnego przeciwnika.

„To niesamowity dzieciak, właśnie odniósł ogromne zwycięstwo w mistrzostwach w Halle i wiedziałem, że jestem bardzo słabszy” – powiedział 26-letni Australijczyk.

I pomimo spryskania członka tłumu, Kyrgios, który ma dobrze udokumentowaną historię swojego romansu z miłością / nienawiścią do sportu, powiedział, że cieszy się z powrotu do SW19.

– Nie trzeba było wiele, żebym zszedł z kanapy w Canberze – powiedział Kyrgios, który większość pandemii spędził nie grając.

„Chcę podziękować kibicom za przybycie zeszłej nocy. Wiem, że na boisku nastąpiła zmiana, ale atmosfera była niesamowita.

„Było bardzo fajnie.”

Dla fanów Kyrgios jest nadzieja, że ​​zabawa będzie kontynuowana w głębi turnieju.

Uderzając Humberta, otworzył dla siebie losowanie singli mężczyzn.

Zbliża się mecz drugiej rundy z Włochem Gianlucą Magerem przed możliwą trzecią rundą przeciwko Auger-Aliassime.

Australijscy koledzy odnoszą sukcesy

To nie był tylko występ Nicka Kyrgios w środę.

READ  Jak oglądać Oleksandr Usyk v Daniel Dubois w TNT Sports Box Office, o której zaczyna się walka?
Jordan Thompson zwycięsko unosi ramiona.
Jordan Thompson był mistrzem tenisa za każdym razem przeciwko Casperowi Ruddowi.(

Reuters: Ben Slimane

)

Dobry towarzysz Jordan Thompson, który kilka lat temu grał pięciosetowego Kyrgios na tej samej świętej murawie, odniósł jedno z największych zwycięstw w swojej karierze.

27-letni Sydney wydawał się mieć kłopoty po tym, jak objął prowadzenie 2:0, ale odzyskał równowagę, pokonując z dwunastego miejsca Norwega Caspera Ruuda 7-6 (8-6), 7-6 (7-3), 2-6, 2-6 , 6-2.

Nie znaczy to, że Thompsonowi będzie łatwiej, ponieważ w drugiej rundzie zmierzy się z japońskim weteranem Kei Nishikori.

Nishikori wygrywa 6-4, 6-4, 6-4 z wschodzącą australijską gwiazdą Aleksiejem Popyrinem.

James Duckworth również zapewnił sobie przejście do drugiej rundy, pokonując mołdawskiego reprezentanta Radu Albota.

Jednak czeka go ciężka próba w postaci weterana amerykańskiego i dobrego profesjonalisty w dziedzinie murawy Sama Querreya.

I choć Kyrgios wrócił, aby wygrać, nie było tak w przypadku kwalifikatora Chrisa O’Connella, który uległ tajemniczemu Francuzowi Gaelowi Monfilsowi.

Ich mecz został wznowiony, gdy Monfils prowadziło 3-2 w ostatnim secie i nie zajęło dużo czasu, aby zakończyć pracę z 4-6, 6-2, 7-6 (7-5), 4-6, 6-4 zdobyć.

W remisie kobiet główna Australijka Agla Tomljanovic pokonała kilka trudnych momentów drugiego seta w 77. minucie i awansowała do drugiej rundy, wygrywając 6:3, 7:6 (7:5) z Belgiem Great Menen.