Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nie potrafię wyjaśnić powodów niedawnego upokorzenia Polski

Nie potrafię wyjaśnić powodów niedawnego upokorzenia Polski

aktualizować. O 12:40

CEST


Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, zaapelował o „duże zmiany, aby pojawiło się światełko w tunelu”, przez który przechodzi obecnie drużyna, a który pociemniał po wczorajszej porażce z Albanią (2:0).

W wywiadzie telewizyjnym dla państwowej polskiej telewizji zawodnik Barcelony przyznał, że czuje się „bezradny” i „nie potrafi wyjaśnić przyczyn” katastrofalnego wyniku w Tiranie, a zwłaszcza słabego występu, jaki on i jego koledzy z drużyny uzyskali zaledwie jednym strzałem. Osiągnięte cele i ogólnie fatalne wyniki.

Polska gwiazda przyznała, mówiąc: „Od początku fazy kwalifikacyjnej mamy problemy”, pytając: „Co się stało z drużyną, która kiedyś grała znacznie lepiej i w niemal takim samym składzie?” Podsumował: „Wiem, że możemy grać lepiej i wygrywać”.

Lewandowski nie chciał komentować przyszłości portugalskiego trenera Fernando Santosa, ale coraz głośniej słychać głosy nawołujące do zmiany kierownictwa drużyny. Santos był ostro krytykowany za niekonsekwentne dobieranie składów, m.in. za Kamila Grosickiego, który był nieobecny w swoim najlepszym okresie w lidze, a zaczynał, gdy jego występy uległy pogorszeniu.

Wczorajszy wynik skomplikował szanse Polski na awans do mistrzostw Europy, pozostawiając ją na czwartym miejscu w grupie E, za Wyspami Owczymi i Albanią (prowadzącą z 10 punktami) oraz Czechami i Mołdawią (remis z ośmioma punktami).

Przy różnicy bramek wynoszącej -8 i wszystkich meczach wyjazdowych kończących się porażkami, Polskie Orły muszą zmienić sytuację, jeśli chcą wystąpić na Euro 2024 w Niemczech. W tej chwili zagrożone jest nawet ich drugie miejsce w grupie i jeśli utrzymają się na tym poziomie, być może będą musieli powalczyć w play-offach i liczyć na dobrą pozycję w Lidze Narodów.

Co więcej, reprezentację Polski, a zwłaszcza Lewandowskiego, budzą liczne kontrowersje. Niedawno Lewy został oskarżony o zaproszenie kolegów z drużyny do luksusowej restauracji podczas mundialu w Katarze, a następnie wystawienie rachunku Polskiej Federacji, czemu zawodnik zaprzeczył. Kontrowersje wokół jednego z jego ochroniarzy, zaangażowanego w działalność neonazistowską, wciąż są żywe w świadomości ludzi.

READ  NRL 2022 Late Mail, Wiadomości drużynowe z 3 tygodnia finałów, Zmiany w drużynach, Najnowsze aktualizacje drużyn i informacje o kontuzjach w meczach w tym tygodniu