Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niemcy kończą w tym roku rozmieszczanie systemu obrony powietrznej Patriot w Polsce i na Słowacji

BERLIN (Reuters) – Niemieckie wojsko zakończy w tym roku swoje jednostki antyobronne Patriot na Słowacji iw Polsce, sojusznikach NATO, jak powiedział rzecznik niemieckiego Ministerstwa Obrony, podczas gdy Berlin stara się jak najlepiej wykorzystać swoje ograniczone zasoby wojskowe.

„Kraje zostały poinformowane o planach” – cytuje rzecznika Ministerstwa Obrony Funk Media Group.

Rzecznik dodał, że wdrożenie w Polsce zakończy się w czerwcu, natomiast na Słowacji zakończy się pod koniec roku.

Berlin zaoferował wysłanie trzech jednostek Patriot do Polski w celu zabezpieczenia swojej przestrzeni powietrznej w zeszłym roku po tym, jak dwóch mężczyzn zostało zabitych przez ukraiński pocisk, który uderzył w polską wioskę Przyodo w listopadzie ubiegłego roku.

Niemcy wysłały pierwsze dwie z trzech jednostek do Polski w styczniu, podczas gdy system obrony powietrznej Patriot zaczął przybywać na Słowację z krajów partnerskich NATO w marcu, krótko po rozpoczęciu wojny na Ukrainie, aby pomóc wzmocnić obronę wschodniej flanki NATO.

W tym roku niemiecki rząd dostarczył również na Ukrainę system Patriot z zapasów wojskowych.

Niemcy miały 36 jednostek Patriot, gdy były krajem pierwszej linii NATO podczas zimnej wojny. Dziś liczba sił niemieckich spadła do 11 jednostek Patriot.

„Jeśli sytuacja na to pozwala, zmiana sytuacji ma sens. Potrzebujemy elastyczności, ponieważ nie mamy nieskończonej ilości sprzętu” – cytuje gazetę Marie-Agnes Strack-Zimmermann, przewodniczącą komisji obrony niemieckiego parlamentu. . Mówiąc przez Funke.

(Raportowanie: Reham Elkoussa i Sabine Siebold; montaż przez Hugh Lawson)

READ  WIADOMOŚCI Z TRANSFERU NA ŻYWO: Chelsea „zwolni” ofertę 88 milionów funtów, ofertę Enzo Fernandesa, Hejak Everton z Tottenhamu przenosi się do Danjuma, ostatni w Bellingham