Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nigeria jest gospodarzem pierwszego w swoim rodzaju turnieju ligi juniorów w Afryce Zachodniej

Historia przejdzie do historii w Lagos w Nigerii tej wiosny, kiedy drużyny Małej Ligi® z Togo, Republiki Beninu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Burkina Faso i Nigerii wezmą udział w inauguracyjnym turnieju Małej Ligi Afryki Zachodniej (WALL).

Z meczami zaplanowanymi na 11-17 kwietnia, ta grupa drużyn, z możliwością uzupełnienia drugiej grupy przez przedstawicieli Sierra Leone, Ghany, Kenii, Zimbabwe i Kamerunu, wyjdzie na boisko szukając okazji do gry. Mistrzostwa regionu, będąc jednocześnie doskonałym narzędziem rozwoju sportu w Afryce.

„Ta nowa struktura turniejowa daje graczom z Afryki Zachodniej możliwość nie tylko wejścia na boisko, aby rywalizować i doskonalić swoje umiejętności, ale także interakcji z innymi graczami z całego kraju, którzy chcą zrobić to samo” – powiedziała Beata Kaszuba-Baker, Little . Dyrektor Obszaru Uniwersytetu Europy i Afryki. „To doświadczenie dla tych graczy, trenerów i fanów ma długą drogę do wyczarterowania większej liczby lig krajowych w ich krajach”.

Tegoroczne mecze zostaną rozegrane w Igbobi College, CMS Grammar School i na boisku sportowym Narodowego Instytutu Sportu w Lagos. Wybór Lagos jako lokalizacji gospodarza był strategiczny, ponieważ jest to najgęściej zaludnione miasto w Afryce i służy jako centrum handlu w całej Afryce.

„Czuliśmy, że jeśli drużyny nie mogą dotrzeć na turniej, zabierzmy turniej do nich” – powiedział Kehinde Laniyan, dyrektor mistrzostw Małej Ligi Afryki Zachodniej i urzędnik Dystryktu 1 Nigerii. „To, co chcemy zrobić, to wyjść z najlepszymi z nas i pokazać, że Afryka Zachodnia może zorganizować wydarzenie światowej klasy bez potrzeby kupowania drogich biletów lotniczych i niekończących się rozmów o wizę i próśb o dokumentację”.

Wraz z szybkim rozwojem baseballu w Europie w ciągu ostatniej dekady, Little League International postanowiła w 2018 roku rozszerzyć pole mistrzowskie regionu Little League Baseball® Europe and Africa i zorganizować turniej kwalifikacyjny, aby zapewnić zespołom więcej możliwości doświadczenia atmosfery turniejowej . Mistrzostwa Afryki Zachodniej są rozwinięciem tej koncepcji.

READ  Anglia pokonała Chorwację 1:0, aby rozpocząć kampanię Euro 2020 na ulotce dzięki zwycięzcy tytułu Raheemowi Sterlingowi

„Stworzenie tego turnieju pozwala na udział większej liczby drużyn, rozegranie większej liczby meczów z bardziej konkurencyjnymi przeciwnikami i dalszy rozwój sportu w całym naszym regionie” – powiedziała Pani Kaszuba-Baker. „Przed nami jeszcze długa droga, aby edukować ludzi na temat gry, ale możliwość rozgrywania meczów turniejowych na wysokim poziomie stwarza ogromny potencjał wzrostu”.

Drużyny będą rywalizować w Major League Baseball Junior League i Junior Softball Division. Dwóch najlepszych zwycięzców z każdej dywizji awansuje do Mistrzostw Strefy Euro-Afryka w Kotnie w Polsce. Jeśli dojdzie do proponowanej drugiej grupy drużyn z Afryki Zachodniej, zwycięzcy ci nie awansują. Raczej to wydarzenie będzie prawdopodobnie prekursorem ustanowienia podobnego wydarzenia w stylu turniejowym we wschodniej i południowej Afryce.