Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

No Time to Die – Aston Martin Valhalla zmienia się przed premierą filmu

James Bond zwykle ma dostęp do najnowszych gier i technologii.

Ale pandemia koronawirusa i zmiana zdania przez nowego szefa Aston Martina oznaczają, że Aston Martin Że gwiazdy w następnym filmie o Bondzie wygasną, zanim trafią na srebrne ekrany.

Aston Martin przedstawił wczesne przykłady swojego nadchodzącego supersamochodu Valhalla do użytku na planie Nie ma czasu na śmierć, kolejny rozdział historii Bonda.

Film miał pierwotnie ukazać się w kwietniu 2020 roku i został przesunięty najwcześniej do października 2021 roku.

Jest to niewygodne dla Astona Martina, ponieważ samochód bohatera przedstawiony w filmie ma teraz niewiele wspólnego z przykładami z salonu.

Zaprojektowany po raz pierwszy zapożyczony z topowego Astona Martina Valkyrie napędzanego silnikiem V6 inspirowanym F1, Valhalla ma nowy wygląd i silnik.

W ten sam sposób, w jaki zespół Formuły 1 Aston Martina pożycza silniki od Mercedes-Benz, Valhalla jest napędzana największym silnikiem, jaki kiedykolwiek oferował niemiecki oddział AMG.

Tobias Moors, dyrektor generalny nowego Astona Martina – i były szef Mercedes-AMG, wykorzystał kontakty w Niemczech, aby uzyskać dostęp do 4,0-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem.

Valhalla, napędzana specjalną edycją Mercedesa V8 wstępnie zarezerwowaną dla Mercedesa-AMG GT Black Series na drogach, ma ulepszony silnik benzynowy o mocy 550 kW.

Silniki elektryczne napędzające przednie koła zwiększają całkowitą moc do około 700 kW i 1000 Nm, nieco mniej niż 735 kW, które może pochwalić się Ferrari SF90.

Ale Aston powinien okazać się lżejszy i szybszy dzięki podwoziu z włókna węglowego i mocniejszej aerodynamice.

Podczas gdy oryginalny samochód pokazowy wyglądał egzotycznie, model produkcyjny jest łatwo rozpoznawalny jako Aston Martin dzięki kształtowi przedniego grilla i ściśle powiązanym wykończeniom. Najnowszy crossover DBX.

Ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem, opony Michelin i hamulce węglowo-ceramiczne zapewniają światowej klasy osiągi.

READ  W Polsce zakończył się polsko-japoński projekt demonstracyjny inteligentnych sieci grid

Marka twierdzi, że jej oprzyrządowanie jest w stanie okrążyć niemiecki tor Nürburgring w około 6 minut i 30 sekund, co czyni go najszybszym samochodem produkcyjnym w sprzedaży na marginesie.

Ceny i pełne specyfikacje limitowanej edycji dla Australii nie zostały jeszcze potwierdzone, ale nie oczekujemy żadnych zmian w stosunku do wartości 1 miliona dolarów.