Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Norwegia zakazuje napojów alkoholowych w celu powstrzymania wybuchu choroby Omicrona

Osło: Norweski rząd poinformował w poniedziałek (wtorek AEDT), że Norwegia zabroni podawania napojów alkoholowych w barach i restauracjach, nałoży surowsze przepisy w szkołach i przyspieszy szczepienia w ramach nowych wysiłków na rzecz powstrzymania wybuchu wirusa Omicron.

„Dla wielu będzie to wyglądać jak izolacja, jeśli nie w społeczeństwie, to ich życiu i źródłach utrzymania” – powiedział premier Jonas Gahr Steuer na konferencji prasowej.

Louise Restaurant & Bar w Aker Brygge w Oslo, gdzie lokalne władze zaprzestały sprzedaży alkoholu. kredyt:AP

sytuacja jest niebezpieczna. Rozprzestrzenianie się infekcji jest bardzo duże i musimy podjąć działania, aby powstrzymać ten rozwój… Omicron zmienia zasady.

Norwegia osiąga rekordowe poziomy pod względem nowych zakażeń COVID-19 i hospitalizacji, częściowo z powodu rozprzestrzeniania się wariantu wirusa Omicron.

W opublikowanej w poniedziałek ocenie ryzyka Norweski Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) zalecił rządowi szybkie działanie.

„Brak działań teraz może mieć poważne negatywne konsekwencje dla społeczeństwa, nie tylko służby zdrowia i gmin” – powiedział Family Health International.

Jeśli nie zostaną podjęte skuteczne środki, kraj liczący 5,4 miliona ludzi codziennie boryka się z 90 000 do 300 000 nowych przypadków COVID-19 od początku stycznia, dodał Family Health International.

7 grudnia rząd narzucił maksymalną liczbę odwiedzających dopuszczonych do prywatnych domów i skrócił godziny, w których bary i restauracje mogą serwować alkohol, ale teraz wymagane są dodatkowe regulacje.

„Sytuacja jest dla nas bardziej niepokojąca niż kiedyś” – powiedziała w publicznym radiu NRK Line Vold, szefowa ds. kontroli infekcji i gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych w FHI.

READ  Spór o marmury Partenonu zakłóca rozmowy między Sunakiem z Wielkiej Brytanii a Mitsotakisem z Grecji Wiadomości polityczne