Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa funkcja czytania Microsoft Teams pomaga uczniom podczas pandemii i nie tylko

Firma Microsoft dodaje nową funkcję postępu czytania do Microsoft Teams, która ma pomóc uczniom poprawić płynność czytania. Czytanie postępów polega na umożliwieniu uczniom nagrania samego czytania fragmentu tekstu, dając nauczycielom możliwość oceny wskaźników dokładności, błędów w wymowie i nie tylko.

Zwykle uczniowie ćwiczą płynne czytanie przed nauczycielem, czytając na głos fragment, a nauczyciel odpowiednio go oznaczy. Nauczyciele będą mierzyć szybkość czytania, dokładność i artykulację w ramach tego procesu. Microsoft przyspieszył prace nad tą funkcją podczas pandemii, kiedy stało się jasne, że nauczycielom trudno będzie zmierzyć płynność czytania na odległość.

Mike Tholfsen, menedżer produktu w Microsoft Education, wyjaśnia w wywiadzie dla krawędź. „Możesz mieć możliwość skonfigurowania połączeń w usłudze Teams lub połączeń Zoom, ale zdecydowana większość nauczycieli tego nie robi”.

Nowa funkcja postępu czytania w Microsoft Teams.
Zdjęcie: Microsoft

Niedawne badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda wykazało, że epidemia wpłynęła na zdolność czytania uczniów, powodując 30-procentowy spadek płynności czytania we wczesnych klasach. „Kiedy wybuchła pandemia, naprawdę współpracowaliśmy z szefem Microsoft Education i zgodziliśmy się na przyspieszenie procesu rozwoju” – mówi Tholfsen. „W zeszłym roku włożyliśmy w to wiele wysiłku”.

Microsoft testuje wczesną wersję Reading Progress z ponad 350 instruktorami od października i jest teraz gotowy do wydania go jako darmowego dodatku przed następnym rokiem szkolnym. Technologia jest zasilana przez Azure na zapleczu, co pozwala nauczycielowi dostosować czułość do pomiaru uczniów z zaburzeniami mowy lub dysleksją.

„Współpracujemy z zespołem Azure Speech Services i naprawdę współpracujemy z nimi” – mówi Tholfsen. „Jeśli zobaczysz Trener prezentera PowerPointaZa kulisami używają niektórych z tych samych technik mowy. ”Firma Microsoft stworzyła interfejs API błędów mowy, który zasadniczo mierzy przedziały ufności i oddziela słowa na podstawie fragmentu tekstu, który uczeń ma przeczytać.

Uczniowie widzą tylko tekst, który muszą przeczytać.
Zdjęcie: Microsoft

Nauczyciele zobaczą pełny pulpit nawigacyjny wyświetlający słowa na minutę i dokładność, a także będą mogli przeskoczyć do określonego słowa, aby usłyszeć, jak uczniowie je wypowiadają. Jeśli nauczyciele nie chcą automatycznego wykrywania, mogą po prostu je wyłączyć i obejrzeć film przedstawiający czytanie przez ucznia, a następnie ocenić go ręcznie. Ta technologia mowy poradzi sobie również z różnymi akcentami i akcentami, chociaż Microsoft początkowo udostępnia ją tylko anglojęzycznym odbiorcom w Stanach Zjednoczonych.

Microsoft pracował nad tą funkcją przez dwa lata, po tym, jak zespół usłyszał od nauczyciela, który robił 150 kopii arkusza kalkulacyjnego dla innych nauczycieli, aby zapisywali dane o biegłości w czytaniu, a następnie ręcznie je łączyli. Ten żmudny wysiłek doprowadził do powstania własnych prototypów Microsoftu na początku 2019 r. I jeszcze większego wzrostu w ramach wewnętrznego hackowania firmy latem 2019 r.

Microsoft ma teraz nadzieję, że ta technologia może być używana poza uczniami w szkołach podstawowych, aby pomóc w opanowaniu czytania w edukacji specjalnej, umiejętności czytania i pisania dla dorosłych i gdziekolwiek indziej. Istnieje nadzieja, że ​​korzystanie z tej technologii jest również mniejszym piętnem niż konieczność siedzenia przed nauczycielem i czytania, co może być zniechęcające w każdym wieku. Powinien również uwolnić nauczycieli od konieczności spędzania tak dużej ilości czasu na ćwiczeniu płynności czytania.

„Na podstawie tego, co widzieliśmy do tej pory, dzieci wolą czytać na komputerze” – mówi Tholfsen. „Czytelnictwo naukowe powie ci, że im więcej uczeń czyta na głos, tym lepsza jest jego płynność. Jeśli nauczyciele mogą poświęcić więcej czasu na wykonanie większej liczby zadań związanych z czytaniem, to jest to dobre dla czytania w ogóle”.

READ  Kupiłeś bon upominkowy dla firmy, która zaprzestała działalności. Czy jest coś, co mogę zrobić? | pieniądze