Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa Zelandia: Chris Hepkins zastępuje Jacindę Ardern w środę | Polityka Nowej Zelandii

Chris Hepkins zostanie kolejnym premierem Nowej Zelandii po tym, jak formalne głosowanie poparło go jako następcę Jacindy Ardern po jej szokującej rezygnacji w czwartek.

Nowa Zelandia będzie również zaprzysiężona na swojego pierwszego wicepremiera, z ministrem rozwoju społecznego Carmel Cipollone, który pochodzi z Tonga, przejmie tę rolę.

Ostatnie zaangażowanie Ardern jako premiera odbędzie się we wtorek, a Hipkins zostanie formalnie zaprzysiężony w środę rano.

„Podejmuję tę pracę w bardzo trudnym dla Nowozelandczyków czasie” – powiedział Hipkins w swoim pierwszym przemówieniu po głosowaniu, obiecując skupić laser na kwestiach gospodarczych. „Covid-19 i globalna pandemia spowodowały kryzys zdrowotny, a teraz wywołały kryzys gospodarczy – i na tym skupi się mój rząd.

„Naszym celem będzie skupienie się na chwili, na podstawowych sprawach, na których ludzie się troszczą. Niektórzy ludzie, wiele osób cierpi teraz i chcę, żeby wiedzieli, że jesteśmy po ich stronie”.

Hipkins obiecał usunąć program legislacyjny Partii Pracy, aby ponownie skupić się na gospodarce, mówiąc, że natychmiast zacznie „wstrzymywać niektóre programy i projekty, które nie są w tej chwili konieczne”.

Popularność Ardern i jej partii stale spadała w ciągu ostatniego roku, ponieważ Nowa Zelandia zmaga się z rosnącą inflacją i rosnącymi kosztami życia. Przedstawiając swoją wizję, Hipkins obiecał wnieść „silną jasność, poczucie celu i priorytetu w pomaganiu Nowozelandczykom w tych trudnych ekonomicznie czasach”.

Nowy premier wykorzystał również swoje przemówienie, aby złożyć hołd Ardern, mówiąc, że jest „jednym z największych premierów Nowej Zelandii” i jednym z jego bliskich przyjaciół. cel Mizoginistyczne znęcanie się, groźby i obelgi wymierzone w ArdernI wezwała mężczyzn do odegrania większej roli w konfrontacji z tym.

„Przywództwo Jacindy było inspiracją dla kobiet i dziewcząt na całym świecie. Ale było to również przypomnienie, że mamy wiele do zrobienia, jeśli chodzi o zapewnienie kobietom na stanowiskach przywódczych takiego samego szacunku, jak ich męskim odpowiednikom.

„Sposób, w jaki Jacinda była traktowana, szczególnie przez niektóre segmenty naszego społeczeństwa – które stanowią niewielką mniejszość – był absolutnie odrażający.

„My, mężczyźni, mamy obowiązek o tym mówić” – powiedział. „Często pozostawiamy kobietom mówienie:” To nie jest w porządku i nie czuję się z tym dobrze „, a wiele kobiet nie czuje się komfortowo, mówiąc w ten sposób. Myślę więc, że my, mężczyźni, mamy obowiązek porozmawiamy o tym, kiedy to zobaczymy”.

Hepkins miał objąć stanowisko premiera od soboty rano, kiedy był jedynym kandydatem nominowanym przez członków klubu na miejsce Ardern. Starsi parlamentarzyści naciskali na kandydata konsensusu, mając nadzieję na szybkie i zdecydowane przejście bez walk wewnętrznych. Niedzielne głosowanie zakończyło proces selekcji Hipkinsa, aw sali klubu, w której członkowie spotykali się przez cały ranek, słychać było okrzyki i głośne śpiewy.

Cipollone, którego Hipkins ogłosił swoim zastępcą, będzie pierwszym wicepremierem Nowej Zelandii. Minister Rozwoju Społecznego, Sztuki, Kultury i Dziedzictwa jest zaufanym wykonawcą w rządzie i ma bliskie stosunki z Hipkinsem, współpracując z nim jako bat w parlamencie, ściśle współpracując w zakresie programów edukacyjnych i przestępczości wśród młodzieży.

Ma również siedzibę w Auckland, dzięki czemu reprezentuje miasto jako dom dla prawie jednej trzeciej całej populacji Nowej Zelandii, co jest atrybutem uważanym za niezbędny dla głównych zespołów przywódczych partii w Nowej Zelandii.

„Bardzo trudno jest zrozumieć, że dziewczyna z klasy robotniczej z Waitara, która została Westie, mogła zostać wicepremierem Nowej Zelandii” – powiedział Cipollone.

„Chcę potwierdzić znaczenie tego dla naszej społeczności Pacyfiku – jestem dumnym Samoańczykiem, Tongajczykiem i Europejczykiem z Nowej Zelandii i reprezentuję pokolenia Nowozelandczyków o mieszanym pochodzeniu”.

Cipollone wszedł do parlamentu w 2008 roku, stając się pierwszym posłem Nowej Zelandii pochodzenia tongijskiego.

READ  Korea Północna potwierdza pierwszą epidemię COVID-19, mówi, że „największy incydent kryzysowy” ma miejsce w Pjongjangu