Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe dane pokazują, że ceny paliw w Australii osiągnęły najwyższy poziom od 20 miesięcy

W niektórych złych wiadomościach dla kierowców nowy raport ujawnia, że ​​australijscy kierowcy są obecnie narażeni na najwyższy poziom benzyny od prawie dwóch lat.

Według niepokojącego nowego raportu ceny paliw są na najwyższym poziomie od prawie dwóch lat.

Według najnowszego cotygodniowego raportu cen benzyny Australijskiego Instytutu Naftowego średnia cena benzyny wyniosła w zeszłym tygodniu 154,2 centa za litr.

To gwałtowny wzrost o 3,6 centa w porównaniu z poprzednim tygodniem, i to nawet wtedy, gdy miliony Australijczyków pozostają zamknięte w wyniku pandemii Covid.

W tygodniu kończącym się 12 września ceny były najwyższe w Terytorium Północnym, ze średnią 161,4 centa za litr.

Kolejne pozycje to NSW/ACT na 158,1, Tasmania na 156,1, Queensland na 154,3 i Victoria na 152,8.

Paliwo było tańsze w Australii Zachodniej o 150,7 i Południowej o 146,8.

Uważa się, że wzrost cen był spowodowany huraganem Ida, który wpłynął na dostawy ropy z Zatoki Meksykańskiej.

Tymczasem analiza danych ACCC według strony porównawczej odkrywca Dowiedziałem się na początku tego roku, że Sydney jest najdroższym miastem w Australii, jeśli chodzi o paliwo.

Okazało się, że Sydney Siders może zaoszczędzić 445 dolarów w ciągu jednego roku, przechodząc z jednego z najgorszych sprzedawców benzyny.

Wskaźnik zaufania konsumentów firmy Finder o wartości 29 360 dolarów wskazuje również, że 12 proc. twierdzi, że benzyna jest jednym z najbardziej stresujących wydatków.

Przez cały rok 2020 ciśnienie benzyny było stosunkowo niskie, spadając do zaledwie 7 procent w grudniu ubiegłego roku. Ale od tego czasu nadal rośnie, osiągając w czerwcu 14 procent.

W ciągu 12 miesięcy do czerwca 2021 r. ceny paliw wzrosły o 27,3 procent, wynika z analizy wskaźników cen konsumpcyjnych (CPI) firmy ABS.

Dla porównania, w tym samym okresie płace wzrosły zaledwie o 1,8 procent.

Analiza wykazała, że ​​wzrost cen paliwa spowoduje, że Australijczycy wydadzą dodatkowe 427 USD rocznie na tankowanie samochodów.

READ  IKEA ukarała grzywną 1,7 miliona dolarów za szpiegowanie francuskich pracowników i klientów

Sydney odnotowało największy wzrost cen paliw w okresie 12 miesięcy do czerwca 2021 r., ze wzrostem CPI o 29,1 procent, a następnie Brisbane (28,4 procent) i Melbourne (27,9 procent).

Tymczasem ceny benzyny w Hobart wzrosły tylko o 14,2 procent w tym samym okresie.

Ale Graham Cook, szef badań konsumenckich w Finderze, powiedział, że istnieją sposoby na zmniejszenie bólu.

„Aplikacje takie jak MotorMouth i Petrol Spy pomagają porównywać stacje benzynowe i znajdować najtańsze paliwo w pobliżu” – powiedział.

„Nawet zaledwie kilka centów za litr może mieć fundamentalną różnicę przez cały rok – po prostu upewnij się, że nie jedziesz zbyt daleko, aby to osiągnąć, ponieważ jest to sprzeczne z celem.

„Oprócz oszczędności na benzynie i rejestracji, tańsze samochody zwykle kosztują mniej w składkach na ubezpieczenie samochodu”.