Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe limity wartości ładunku pasażerskiego

Nowe limity wartości ładunku pasażerskiego

Indonezyjski Urząd Celno-Akcyzowy Wprowadza nowe, bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ilości produktów konsumenckich, które podróżni mogą wwieźć do Indonezji z zagranicy.

Nowe przepisy, które weszły w życie 10 marca 2024 r., mają na celu ograniczenie wartości drogich, importowanych dóbr luksusowych.

Jak donosi TEMPO.inw ciągu pierwszych trzech dni od Złożenie rozporządzenia Ministra Handlu Indonezji nr 3/2024celnicy w Lotnisko Soekarno-Hatta w Dżakarcie Skonfiskowano setki artykułów konsumpcyjnych. Gatot Sogeeng Wibowo, przewodniczący Urząd Celno-Akcyzowy na lotnisku Soekarno-Hatta, „Konfiskata obejmuje towary pasażerskie, takie jak torby, buty, odzież lub tekstylia, kosmetyki i suplementy diety” – stwierdziła w pisemnym oświadczeniu.

Nowe przepisy stanowią, że podróżujący zagraniczni wjeżdżający do Indonezji mogą wwieźć wyłącznie dwie pary butów, dwie torby, pięć urządzeń elektronicznych o łącznej wartości 1500 dolarów, dwa telefony komórkowe i maksymalnie pięć sztuk wyrobów tekstylnych.

Mogą się tego spodziewać ci, którzy przywiozą więcej niż ta ilość towaru Urzędnicy celni i skarbowi Konfiskata tych materiałów i uniemożliwienie im wnoszenia zabronionych przedmiotów poza lotnisko.

W ciągu pierwszych trzech dni wdrożenia w Lotnisko Soekarno-Hatta w Dżakarcie, Funkcjonariusze skonfiskowali 20 par butów, 14 markowych toreb dwóm pasażerom, 490 sztuk odzieży dziewięciu pasażerom i 705 kosmetyków przewożonych przez czterech pasażerów. Pasażerowie mogą zabrać maksymalnie 20 sztuk kosmetyków.

W ciągu trzech dni celnicy zwolnili także pasażerów z 29 rodzajów leków i suplementów diety, których wartość przekraczała limit zakupów zagranicznych wynoszący 1500 dolarów.

Pasażerowie mogą ponownie wyeksportować nadwyżkę ładunku do kraju pochodzenia lub dostarczyć te przedmioty do kraju.

Osoby podróżujące do Indonezji proszone są o zgłaszanie pozycji podlegających ocleniu w elektronicznych zgłoszeniach celnych.

Powiązane artykuły

Kiedy senator na Bali postanowił się nie obudzić

Bądź na bieżąco z aktualnościami związanymi z turystyką na Bali: Subskrybuj aktualizację Bali

READ  Śledztwo w sprawie zamieszek na Kapitolu w celu zbadania, czy Biały Dom Trumpa był zamieszany w atak | Atak Kapitolu USA