Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowo odkryta zielona kometa będzie widoczna w Australii we wrześniu przyszłego roku

Nowo odkryta zielona kometa będzie widoczna w Australii we wrześniu przyszłego roku

rzadki Zielona kometa Którą odkryto niedawno w sierpniu, można ją było zobaczyć na niebie Australii jeszcze w tym miesiącu. Naukowo nazwany C/2023, s. 1Kometa będzie widoczna nad Ziemią po raz pierwszy 437 lat. Ma około kilometra szerokości i eksperci uważają, że w ciągu kilku dni będzie można go zobaczyć na własne oczy.

Kometa Nishimura

Źródło zdjęcia: Peter Kennett/NASA

Kometa została nazwana Nishimura Według amerykańskiego portalu „space” japoński fotograf kosmiczny Hideo Nishimura, który po raz pierwszy zauważył ją na nocnym niebie 12 sierpnia za pomocą standardowego aparatu cyfrowego. NASA. Od tego czasu jasność wzrosła i wyznaczono mapę jej drogi przez wewnętrzny Układ Słoneczny. Komety nazywane są „brudnymi kulami śnieżnymi”, ponieważ składają się z… Skały, brud i lód. Jest to jednak wzrost Nishimury Stężenie gazu Co nadaje mu zielony kolor.

Kiedy kometa Nishimura będzie widoczna w Australii?

Komety są nieprzewidywalne, ponieważ Nishimura zbliża się do Ziemi Słońce zamiast MerkuregoMoże zostać uszkodzony przez ekstremalne ciepło. Istnieje jednak możliwość, że Nishimura nadal może przetrwać i niespodziewanie zaświecić, czyniąc ją widoczną gołym okiem. To niebiańskie wydarzenie jest naprawdę rzadkim wydarzeniem, które zdarza się tylko raz dziennie 430 do 440 lat „Co oznacza, że ​​ostatni raz przeleciał blisko Słońca (i prawdopodobnie zbliżył się do Ziemi) około 1590 roku, przed wynalezieniem teleskopu” – powiedział dr Paul Chodas, dyrektor Centrum Badań nad Obiektami Bliskimi Ziemi w NASA. . Oznacza to również, że będzie widoczny dopiero co najmniej do 2458 roku.

W Australianajwiększa szansa na zobaczenie komety będzie pomiędzy 20 i 27 września Kiedy głowa komety zachodzi około godzinę po zachodzie słońca. Będzie najdalej od słońca 23 września.

Jak zobaczyć kometę, która pojawia się tylko raz w życiu?

To prawdopodobnie nasza jedyna szansa na zobaczenie komety, dlatego eksperci zaproponowali kilka Przydatne porady Aby mieć pewność, że masz największą szansę na rzucenie okiem.

READ  Podstawowe struktury ujawnione na skraju galaktyki - ScienceDaily

Aby go zobaczyć, zanim zniknie, trzeba obudzić się przed wschodem słońca. Spójrz na mnie Horyzont wschodni Gdzieś przed świtem i znajdź Konstelacja Lwa. Aby uzyskać najlepszą ofertę, będziesz potrzebować pomocy Endoskopy Lub mały teleskop. Sprawdź tę listę Aplikacje do obserwacji gwiazd przez przestrzeń Jeśli potrzebujesz dodatkowych narzędzi, które pomogą Ci zlokalizować kometę.

Przeczytaj więcej o komecie Nishimura na strona internetowa NASA.