Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy system może wychwycić 100 ton dwutlenku węgla z oceanu rocznie

Nowy system może wychwycić 100 ton dwutlenku węgla z oceanu rocznie

Według NASA ocean On gra Dominująca rola biotyczna w obiegu węgla na Ziemi. Całkowita ilość węgla w morzu jest około 50 razy większa niż ilość w atmosferze. Wymienia się z atmosferą w skali czasu kilkuset lat.

Captura z siedzibą w Kalifornii to firma zajmująca się usuwaniem dwutlenku węgla, która wykorzystuje ocean do wydobywania dwutlenku węgla (CO2).2) z atmosfery na dużą skalę i po przystępnej cenie, zapewniając krytyczną zdolność w walce ze zmianami klimatycznymi.

Teraz Captura nawiązała współpracę z AltaSea z siedzibą w Los Angeles w Kalifornii, wiodącym portem morskim pod względem liczby kontenerów i wartości ładunków, aby przyspieszyć rozwój technologii i współpracę przemysłową w przestrzeni oceanicznej i klimacie.

W ramach partnerstwa Captura wykorzysta kampus niebieskiej gospodarki AltaSea o powierzchni 35 akrów jako miejsce testowania technologii, badań i analiz w celu walidacji, skalowania i ulepszania technologii Direct Ocean Capture (DOC).

Nowy system wychwytywania dwutlenku węgla firmy Captura może wychwycić 100 ton dwutlenku węgla2 ocean rocznie. Najnowszy system wychwytywania dwutlenku węgla w oceanach to 100-krotny wzrost w porównaniu z pierwszym systemem pilotażowym firmy.

Nowy system działa już z powodzeniem w laboratorium firmy w Pasadenie, a Captura planuje przenieść go do 35-hektarowego kampusu niebieskiej gospodarki AltaSea w nadchodzących miesiącach, aby rozpocząć próby terenowe w oceanie.

Nowa technologia Captura w pełni wykorzystuje naturalną zdolność oceanu jako pochłaniacza dwutlenku węgla do usuwania dwutlenku węgla2 Z powietrza. Proces ten jest zasilany energią odnawialną. Wykorzystuje zastrzeżoną technologię elektroskrubera do wychwytywania dwutlenku węgla2 bezpośrednio z wody morskiej i przekształcić ją w strumień, który można oddzielić lub wykorzystać na stałe. Proces ten nie wytwarza żadnych produktów ubocznych i nie dodaje niczego do oceanów.

Kiedy CO2– Zubożona woda morska wraca do oceanu i może wchłonąć taką samą ilość dwutlenku węgla2 Najpierw usunąłem go z powietrza.

„Technologia Captura szybko rozwija się w ramach naszego programu pilotażowego w kierunku komercyjnego wdrożenia na dużą skalę” — powiedział Steve Oldham, dyrektor generalny Captury. „Teraz nasza współpraca z AltaSea oznacza, że ​​możemy jeszcze bardziej przyspieszyć naszą technologię i monitorować interakcję naszego systemu z oceanem, a nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszego partnera, który pomógłby nam przenieść nasze postępy na wyższy poziom. W połączeniu ze wsparciem ze strony SoCalGas, to naprawdę wspaniały przykład naszej pracy. „Firmy z Kalifornii wspólnie odgrywają wiodącą rolę w walce ze zmianami klimatycznymi”.

Partnerstwo AltaSea-Captura zapewnia wyjątkową okazję do innowacji i współpracy, aby pomóc sprostać krytycznym wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi.

READ  Szczepionka przeciw grypie pomogła pracownikom uniknąć COVID-19: Badanie

Nowy, bardziej kompleksowy system wychwytywania dwutlenku węgla został sfinansowany przez inną firmę z Kalifornii, Southern California Gas Company (SoCalGas), w ramach trwającej współpracy z firmą Captura w celu wspierania demonstracji i skalowania technologii.