Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy telewizor LG M3 to bezprzewodowy, pozbawiony kabli telewizor OLED

Wyobraź sobie telewizor bez ciężkich kabli, po prostu umieszczony na stojaku lub na ścianie i zarządzany zdalnie dzięki dołączonemu bezprzewodowemu dekoderowi, który łączy wszystkie podłączone urządzenia peryferyjne. To właśnie jeden z najbardziej uderzających nowych produktów zaprezentowanych na tegorocznych targach Consumer Electronics Show (CES), które zakończyły się 8 stycznia. Producent LG.

To 97-calowy telewizor OLED z technologią Zero Connect. Działa w połączeniu z dołączonym pudełkiem zdolnym do przesyłania sygnałów audio i wideo z prędkością do 4K i 120 Hz.

Dzięki temu otoczenie wokół telewizora jest mniej zagracone niż wcześniej, ponieważ pudełko można umieścić w odległości do czterech metrów, gdy nadal działa prawidłowo. Do tego urządzenia podłączone są różne urządzenia peryferyjne, które umożliwiają użytkownikom oglądanie określonych rodzajów treści lub granie w gry: dekodery, dyski twarde, odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier i tak dalej. Zwróć uwagę, że pudełko może również łączyć się ze wzmacniaczem, ponownie bezprzewodowo.

Aby to osiągnąć, firma LG opracowała algorytm, który określa optymalną ścieżkę transmisji i dostosowuje się w czasie rzeczywistym do sytuacji. Oznacza to, że jeśli ktoś przejdzie między telewizorem a pudełkiem, sygnał nie zostanie zakłócony. Wreszcie, to pudełko jest wyposażone w rozpoznawanie głosu, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą włączać i wyłączać wszystkie podłączone urządzenia bez konieczności wstawania.

Podczas gdy LG prezentuje również swoją nową ofertę telewizory OLED Na targach CES nie podano żadnych informacji dotyczących komercyjnego wydania M3. Zwróć uwagę, że ta koncepcja nie jest całkowicie nowa, ponieważ Samsung oferuje już tego typu konfigurację za pośrednictwem One Connect. Ale w przypadku LG nie ma kabla między dekoderem a telewizorem.

Podobnie idea telewizora całkowicie pozbawionego kabli, czyli bez kabla zasilającego, od dawna budzi zainteresowanie marek. Kilka lat temu rosyjski startup prezentował na targach CES nową technologię opartą na transmisji energii rezonansu magnetycznego. Ale ten projekt nie trwał długo. W tym roku przyszła kolej na startup Displace, aby pochwalić się swoim rozwiązaniem, z telewizorem, który po naładowaniu ma działać przez około miesiąc.

Więcej szczegółów tutaj.

Ta historia została opublikowana przez AFP Relaxnews

READ  Nintendo Switch 2 najwyraźniej wyciekł