Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy telewizor OLED MZ2000 firmy Panasonic będzie wyposażony w nową ultrajasną technologię MLA

Cóż, to nie trwało długo. Zaledwie dwa dni później LG ujawniło Ogłaszając, że nowe telewizory OLED G3 będą wykorzystywać nową technologię Micro Lens Array (MLA) w celu zwiększenia jasności, firma Panasonic ogłosiła teraz, że nowa seria telewizorów OLED, MZ2000, będzie również wyposażona w system Variable Imaging System.

Technologia Micro Lens Array polega na wbudowaniu warstwy maleńkich soczewek w panel OLED, który jest w stanie lepiej skupić światło emitowane przez samoświecące piksele ekranu, dzięki czemu więcej tego światła pojawia się na ekranie. W przypadku modeli LG G3 dokonano pomiarów jasności na poziomie ponad 2000 nitów, a w przypadku MZ2000 wygląda na to, że technologia MLA to dopiero początek nowych funkcji poprawiających obraz.

Zgodnie z informacjami ekranowymi opublikowanymi dzisiaj przez firmę Panasonic, technologia MLA będzie obsługiwana przez niestandardową konfigurację wielowarstwowego zarządzania ciepłem. Kluczowe słowo jest tutaj szczegółowe, ponieważ pokazuje, że mówimy o nowym systemie zarządzania ciepłem opracowanym przez inżynierów Panasonic specjalnie w celu maksymalnego wykorzystania nowej płyty MLA. Daje to MZ2000 wyraźny punkt różnicy w stosunku do innych modeli WOLED z MLA, a szczególnie dobrze wróży, biorąc pod uwagę, że Panasonic ma większe doświadczenie w projektowaniu paneli OLED-plus-radiator niż jakakolwiek inna marka, będąc pionierem w 2019 roku. GZ2000s.

Połączenie innowacji MLA i szczegółowego radiatora sprawiło, że Panasonic twierdził, że szczytowa jasność wzrosła o około 150% w porównaniu z poprzednimi modelami, a także znaczny wzrost średniej jasności, jaką MZ2000 mógł zapewnić z treściami HDR.

Jedynym haczykiem w tych wszystkich ekscytujących nowościach dotyczących MZ2000 jest to, że dotyczą one tylko nowych 55- i 65-calowych modeli MZ2000; 77-calowy MZ2000 wykorzystuje nieco inne podejście do radiatora i nie wykorzystuje technologii MLA.

Tak jak się spodziewaliśmy, pozornie przełomowy nowy panel w MZ2000 jest zasilany przez skalowalny procesor HCX Pro AI firmy Panasonic i dostrojony z pomocą znanego hollywoodzkiego kolorysty i założyciela/dyrektora generalnego studia mistrzowskiego Company 3, Stefana Sonnenfelda.

Modele MZ2000 korzystają również z nowego, ulepszonego trybu filmowca, który wykorzystuje wykrywanie temperatury barwowej otoczenia, dzięki czemu może zapewniać dokładniejsze i spójne wyniki w każdych warunkach oświetleniowych.

Z zadowoleniem przyjmujemy również skupienie się MZ2000 na zapewnieniu lepszych wrażeń w grach. Oprócz dalszej obsługi funkcji HDMI 2.1, takich jak 4K przy 120 Hz, zmienne częstotliwości odświeżania i AMC Freesync Premium, nowe funkcje Panasonic w 2023 r. obejmują kompatybilność z NVIDIA G-Sync, mapowanie tonalne zorientowane na źródło (podobne do obsługiwanych przez firmę Samsung telewizorów z systemem HGiG i LG), nowe dedykowane tryby RPG i FPS Game Sound oraz nowy tryb True Game, który najwyraźniej umożliwia zastosowanie wszystkich funkcji dokładności kolorów oferowanych przez telewizję z filmami również w grach.

Prawdziwy tryb gry można również skalibrować i faktycznie wyświetla logo Calman Calibrated po wyregulowaniu za pomocą oprogramowania do kalibracji Calman Color

Innymi słowy, tryb True Game ma zapewniać tę samą „zamierzoną przez twórców” wierność grom, która od dawna jest mantrą telewizorów Panasonic wraz z filmami i programami telewizyjnymi.

Monitory Panasonic Z2000 OLED są tradycyjnie wyposażone w doskonały system dźwiękowy, zgodny z ich typowymi, wiodącymi w swojej klasie efektami wizualnymi, i jest to kontynuowane w przypadku modeli MZ2000. Nowe zestawy nadal będą zawierać unikalne wielokanałowe głośniki bazowe, które istnieją już od kilku pokoleń, wraz z głośnikami wielonapędowymi, bocznymi i przednimi, a ty nadal będziesz mógł dostosować kierunek /regulacja głośności, aby skoncentrować się na określonych pozycjach siedzenia i obszarach w pokoju.

Nowy, ulepszony algorytm Bass Booster został wprowadzony na rok 2023, choć ma nadzieję, że doda więcej niskich częstotliwości do ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos, dla których soundbar MZ2000 został zbudowany specjalnie.

Podsumowaniem MZ2000 są trzy ulepszenia inteligentnego systemu My Home Screen firmy Panasonic (obecnie w ósmej generacji). Po pierwsze, Bass Booster jest zoptymalizowany pod kątem lepszego dźwięku ze źródeł strumieniowych, a funkcja MyScenery, która pozwala odtwarzać relaksujące zdjęcia i filmy zamiast wpatrywać się w czarny ekran, gdy nie oglądasz telewizji na poważnie, teraz oferuje również nowe naturalne dźwięki zakodowane w Dolby Atmosfera.

Wreszcie firma Panasonic współpracowała z Niemiecką Federacją Niewidomych i Słabowidzących, aby udoskonalić opcje ułatwień dostępu MZ2000 zarówno dla użytkowników niedosłyszących, jak i niedowidzących, w tym zapewnić wskazówki głosowe podczas wstępnej konfiguracji.

Oczekuje się, że informacje o cenie i dacie premiery będą dostępne w drugim kwartale – i zanim ktokolwiek zapyta, nie, obawiam się, że te telewizory nie będą dostępne, przynajmniej za pośrednictwem zwykłych kanałów, w Stanach Zjednoczonych.

Powiązane czytanie

LG przedstawia swoją ofertę telewizorów OLED na rok 2023 — wraz z ultrajasną technologią Micro Lens Array

Samsung przedstawia gamę telewizorów na rok 2023, w tym większe i lepsze ekrany QD OLED, ulepszone mini diody LED i mini diody LED

READ  Oto, kiedy zagrać w „World of Warcraft: The Burning Crusade”