Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Numer zatrudnienia blokuje szefa po wysłaniu sms-a w dzień wolny

Numer zatrudnienia blokuje szefa po wysłaniu sms-a w dzień wolny

Wyobraź sobie, że siedzisz w domu w holu, ciesząc się rzadkim dniem pracy, kiedy czujesz, że Twój telefon wibruje.

Twój żołądek opada, gdy patrzysz w dół i widzisz SMS-a od szefa z niepotrzebnymi pytaniami związanymi z pracą, które z pewnością mogą poczekać do jutra.

Wielu pracowników zna to uczucie aż za dobrze, ale na szczęście jeden doświadczony użytkownik TikTok wymyślił genialny sposób, aby upewnić się, że już nigdy nie będziesz przeszkadzał szefowi.

Vanessa, która zwykle publikuje wskazówki dotyczące finansów osobistych i zawodowych na swojej stronie TikTok @pracownikujawniła, że ​​po prostu zablokowała numer telefonu swojego szefa po tym, jak wysłał jej SMS-a, gdy była chora.

„Właśnie zablokowałam mojego szefa, aby nie mógł się ze mną kontaktować, kiedy nie byłam w pracy” – powiedziała Kanadyjka, dzieląc się „życiowym hackiem” ze swoimi 12 400 obserwującymi.

„Jestem dzisiaj chory z pracy i z jakiegoś powodu poczuł potrzebę napisania mi SMS-a w sprawie zadań w pracy”

Vanessa ujawniła, że ​​płaci 45 dolarów miesięcznie za osobny telefon służbowy i wcześniej powiedziała swojemu szefowi, aby nie dzwonił do niej na jej prywatny numer.

Mimo to powiedziała, że ​​wciąż są chwile, kiedy i tak wysyła jej osobisty numer telefonu.

„Więc zablokowałam go dzisiaj” – powiedziała, wskazując kciukiem na kamerę.

Vanessa szybko otrzymała tysiące komentarzy od ludzi chwalących ją za zhakowanie oszustwa.

Jeden twierdził, że zbanował wszystkich ich szefów za „brak szacunku dla czyichkolwiek osobistych granic”.

„Brzmi świetnie. Dlaczego miałby wysyłać ci SMS-y na twój osobisty telefon, skoro jest dedykowany telefon służbowy? Również poza godzinami pracy” – powiedział inny.

A jeden dodał: „Nie obwiniam cię, on nie jest twoim przyjacielem i nie pracujesz”.

Inni byli wściekli, że jej szef mógł nawet pomyśleć, że w porządku jest pisać do niej SMS-y o pracy w dzień wolny, a jeden namawiał ją, by poszła do działu kadr i twierdziła, że ​​„nie ma powodu”, by mieć jej osobisty numer telefonu.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska w skrócie: co wiemy o 317 dniu inwazji | Ukraina

Posunięcie to, postrzegane przez wielu jako „geniusz”, nastąpiło po ostatnich badaniach, które wykazały, że najlepiej zarabiający pracownicy firmy są często mniej inteligentni niż pracownicy o niższych stanowiskach.

Nowe badanie opublikowane w European Journal of Sociology na początku tego roku wykazało, że ludzie z jednego procenta najlepiej zarabiających są w rzeczywistości nieco mniej inteligentni niż pracownicy na kolejnym miejscu pod względem zarobków.

Badanie wykazało związek między wyższą inteligencją a wyższymi zarobkami – ale tylko przy rozsądnie skromnej rocznej pensji w wysokości 600 000 koron szwedzkich (83 320 dolarów australijskich).

Jest to tym bardziej interesujące, że w sierpniowym raporcie australijskiego biura statystycznego o zarobkach przeciętny pracownik pełnoetatowy zarabia w tym kraju 1 769,80 USD tygodniowo, czyli 92 029,60 USD rocznie (przed opodatkowaniem).