Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nvidia, Google zgłosiły obawy związane z przejęciem Activision przez Xbox

Nvidia, Google zgłosiły obawy związane z przejęciem Activision przez Xbox

Google i Nvidia podobno dołączyły do ​​​​Sony, zgłaszając obawy FTC dotyczące planowanego przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft za 69 miliardów dolarów, Według raportu Bloomberga.

Obie firmy podobno twierdziły, że przejmując Activision Blizzard, Microsoft uzyska nieuczciwą przewagę na rynkach chmury, subskrypcji i gier mobilnych. Jednak jedno ze źródeł powiedziało Bloombergowi, że przynajmniej Nvidia nie jest wyraźnie przeciwna przejęciu, chociaż podkreśla znaczenie równego dostępu do tytułów gier.

W raporcie nie wyszczególniono innych konkretnych obaw dotyczących żadnej ze spółek. Microsoft jest obecnie silnym konkurentem w grach w chmurze obok Nvidii z GeForce Now, a Google Stadia złożyło się w zeszłym roku. Mimo to obecność Microsoftu w grach mobilnych jest wyjątkowo niewielka.

W rzeczywistości szef Xbox, Phil Spencer, odniósł się wcześniej do działu mobilnego Activision Blizzard King jako kamienia węgielnego planowanego przejęcia, a dokumenty związane z transakcją właśnie to ujawniły. Microsoft chce użyć Kinga Aby utworzyć nową konsolę mobilną Xbox.

Nvidia i Google dołączają do Sony jako główne firmy wnoszące sprawy do organów zarządzających w związku z przejęciem, choć sądząc po tonie, te dwie ostatnie są znacznie bardziej zmagające się z tym problemem. W zeszłym roku FTC ogłosiła, że ​​złoży pozew o zablokowanie oferty przejęcia Microsoftu w związku z obawami, że umowa zaszkodzi konkurencji ze strony rywalizujących producentów konsol poprzez wyłączność. Podobne obawy wyraził brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA).

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Microsoft wielokrotnie próbował odpowiedzieć na takie obawy, między innymi oferując umowę na utrzymanie Call of Duty na PlayStation przez okres do dziesięciu lat oraz podobną obietnicę przeniesienia serii na konsole Nintendo.

Chociaż nie jest jasne, jak dokładnie potoczy się zaangażowanie Nvidii lub Google, obie firmy prawdopodobnie zostaną wezwane do złożenia zeznań przed FTC, gdy pozew trafi do sądu, który według Bloomberga ma się odbyć w sierpniu tego roku.

READ  NASA bada awarię czujnika w teleskopie Webba

Rebecca Valentine jest reporterem wiadomości dla IGN. Możesz ją znaleźć na Twitterze @pracownik.