Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nvidia rozwija technologię inteligentnych samochodów, nabywając DeepMaps

Obraz kompozytowy DeepMaps.

obrazek: NVIDIA

W ramach kolejnego wysiłku, aby wzmocnić swoje portfolio technologiczne dla samochodów autonomicznych, Nvidia ogłosiła niedawno umowę Do uruchomienia DeepMaps.

Chociaż Nvidia nie ujawniła wartości transakcji, Nvidia powiedziała, że ​​spodziewa się sfinalizować przejęcie w trzecim kwartale 2021 r. (oczekuje na zatwierdzenie przez organy regulacyjne). Wraz z zakupem Nvidia ma nadzieję rozszerzyć swoją platformę Nvidia Drive o mapy w wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem technologii DeepMaps.

Jedną dużą przeszkodą w produkcji autonomicznych samochodów jest to, że większość dzisiejszych map nie jest wystarczająco dokładna, aby obsługiwać autonomiczne pojazdy. Nvidia mówi: „Mapy z dokładnością do kilku metrów są wystarczająco dobre, gdy zapewniają ludziom szczegółowe wskazówki. [Autonomous vehicles]Wymaga jednak znacznie większej dokładności. Musi działać z precyzją na poziomie centymetra, aby zapewnić dokładną lokalizację i zdolność AV do lokalizowania się w świecie.

Oto obraz pokazujący, jaki rodzaj szczegółów DeepMaps może wytworzyć przy użyciu swojej technologii mapowania.

tutaj jest Obraz przedstawiający rodzaj szczegółów, jakie DeepMaps może wytworzyć przy użyciu swojej technologii mapowania.
obrazek: Głębokie Mapy

Co więcej, Nvidia twierdzi, że nawet jeśli masz dokładne mapy o wysokiej rozdzielczości, mapy te nadal muszą być stale aktualizowane i lokalizowane za pomocą nowych danych w sposób łatwy do zmierzenia na całym świecie.

Integrując technologię DeepMaps z platformą Nvidia Drive, Nvidia chce budować Kompleksowa platforma dla autonomicznych samochodów, która zapewnia głębokie szkolenie w zakresie sieci neuronowych, wysokowydajne obliczenia własne, łatwe do wdrożenia aktualizacje bezprzewodowe i nie tylko — w zasadzie całe oprogramowanie potrzebne do prowadzenia samochodu.

Tymczasem w innych wiadomościach Nvidii Niedawno zapowiedziany RTX 3070 Ti W końcu trafił do sprzedaży w tym tygodniu i nic dziwnego, że niemal natychmiast wyprzedał się online. Sprzedaż RTX 3070 Ti pojawiła się w ślad za zeszłotygodniową premierą RTX 3080 Ti – który również został szybko pożarty – i maluje smutny obraz dla każdego, kto czeka na zakup nowego procesora graficznego do swojej maszyny.

Chociaż Nvidia twierdzi, że stara się pompować jak najwięcej kart graficznych, a także ograniczyła szybkość haszowania wielu nowych procesorów graficznych, aby uczynić je mniej atrakcyjnymi dla górników kryptowalut, nawet przy Sprzedaż GPU wzrosła o 39% w I kwartale 2021 r. AMD i Nvidia nie były w stanie nadążyć za historycznie bezprecedensowym popytem.

READ  Znalazłem dziś szczęście Lyndsie Storer wskakuje na Baby Shark z najlepszą piosenką z iTunes