Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oto pierwsze spojrzenie na działanie FaceTime w przeglądarce internetowej

FaceTime cieszy się w tym tygodniu dużym zainteresowaniem dzięki nowym funkcjom, które są częścią iOS 15 i macOS Monterey, które obejmują udostępnianie ekranu znajomym, tryb portretowy, lepszą redukcję szumów, a nawet wersję internetową. Po raz pierwszy udało mi się wypróbować FaceTime w sieci z web 9to5Mac Kolego Jose Adorno, więc czytaj dalej, aby zobaczyć, jak to działa w sieci.

Kiedy Apple wprowadził FaceTime do Androida i Windowsa podczas przemówienia otwierającego WWDC 2021, nie byłem już zaskoczony. W 2010 roku Steve Jobs powiedział, że FaceTime będzie „open source”, ale tak się nigdy nie stało, a funkcja zawsze była dostępna wyłącznie dla urządzeń Apple.

Jednak w tym roku wygląda na to, że Apple chce, aby więcej osób miało dostęp do swoich usług, w tym do internetowej wersji FaceTime – w pewnym sensie. Żeby było jasne, FaceTime w sieci to nic innego Aplikacje internetowe iCloud Każdy może go subskrybować i używać go tak, jak chce. Zamiast tego Apple zezwala użytkownikom iOS i macOS tylko na zapraszanie innych do połączenia za pomocą publicznego łącza, które można otworzyć w dowolnej przeglądarce internetowej.

Innymi słowy, nadal potrzebujesz iPhone’a, iPada lub Maca, aby rozpocząć rozmowę FaceTime, ale teraz Twoi znajomi z urządzeniami z Androidem lub komputerami z systemem Windows mogą dołączyć do rozmowy. Po otwarciu aplikacji FaceTime w systemie iOS 15 lub macOS Monterey zobaczysz nową opcję tworzenia łącza publicznego, która pojawia się również podczas trwającej rozmowy.

To proste, ale zrobione dobrze

W przypadku osób, które otrzymają łącze publiczne, wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko, aby dołączyć do rozmowy – nie ma potrzeby posiadania identyfikatora Apple ID, aby korzystać z FaceTime w Internecie, gdy ktoś inny zaprosi Cię. Interfejs jest prawie taki sam jak w przypadku FaceTime na urządzeniu Apple, ale nie ma żadnych dodatkowych opcji, takich jak filtry i inne efekty.

READ  ICONIC podsyca szaleństwo z aż 30% zniżką

Jedyne, co możesz zrobić w FaceTime Web, to włączyć lub wyłączyć kamerę, wyciszyć lub wyłączyć wyciszenie mikrofonu oraz wybrać urządzenia wejściowe. Jakość obrazu nie była idealna podczas moich testów, ale Apple twierdzi, że jest to funkcja eksperymentalna i może nie działać zgodnie z oczekiwaniami.