Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Obawia się, że angielska Premier League może zostać zredukowana do 18 drużyn w związku z planami FIFA dotyczącymi ograniczenia lig światowych, aby złagodzić zatory w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Obawia się, że angielska Premier League może zostać zredukowana do 18 drużyn w związku z planami FIFA dotyczącymi ograniczenia lig światowych, aby złagodzić zatory w Klubowych Mistrzostwach Świata.

  • Rozszerzone Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA, w których wezmą udział 32 drużyny, odbędą się latem przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych
  • Kluby obawiają się, że Premier League zostanie skrócona, aby zapobiec zatorów w meczach
  • Liga niedzielna, mecze amatorskie, futbol pubowy… Jak wpływy Pepa spływały po piramidzie – Posłuchaj podcastu „It All Begins”.

Istnieją podobno obawy, że FIFA chce narzucić na całym świecie ligi składające się z 18 drużyn, w tym angielską Premier League, w związku z rozszerzaniem się Klubowych Mistrzostw Świata.

FIFA, na której czele stoi prezydent Gianni Infantino, ogłosiła plany zorganizowania latem przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych turnieju, w którym wezmą udział 32 drużyny, aby wyłonić najlepszą drużynę na świecie, a wezmą w nim udział takie kluby, jak Manchester City, Real Madryt i Chelsea. .

Jednak kluby z czołowych lig europejskich mają poważne obawy w związku ze stratami, jakie poniosą na zawodnikach, jak niedawno zauważył trener Arsenalu Mikel Arteta.

według słońceKluby obawiają się, że FIFA spróbuje zaradzić temu problemowi, zmniejszając liczbę drużyn w każdej lidze do 18, co oznacza, że ​​każdy klub rozegra 34 mecze zamiast 38.

„Wszyscy wierzymy, że to jest ostateczny cel FIFA, którym jest znalezienie sposobu na sprowadzenie nas na 18. miejsce” – podało jedno ze źródeł.

Istnieją podobno obawy, że FIFA chce narzucić na całym świecie ligi składające się z 18 drużyn
W Premier League liczącej 18 drużyn każda drużyna rozegra 34 mecze zamiast jak zwykle 38

„Możesz włożyć swoje pieniądze w to, że grupa robocza stwierdzi, że jest za dużo krajowej piłki nożnej, że wszyscy powinniśmy przejść z 20 do 18 klubów i że mecze międzynarodowe mają najmniejszy wpływ na zawodników”.

„Nie bylibyśmy zszokowani, gdyby już spisali swoje wnioski”.

Nastąpiło to po tym, jak FIFA groziła podjęciem kroków prawnych przez związki zawodników i ligi światowe, jeśli nie przeniesie rozszerzonych Klubowych Mistrzostw Świata 2025.

Szefowie Premier League i La Liga również zagrozili wycofaniem swoich drużyn, jeśli nowe rozgrywki nie zostaną przełożone.

READ  Newcastle United psuje powrót Ange Postecoglou do domu z Tottenhamem pokazowym zwycięstwem, golem, skrótami i aktualnościami

Richard Masters, dyrektor naczelny Premier League, ogłosił w zeszłym miesiącu, że piłka nożna osiągnęła „punkt krytyczny”, w którym gracze są proszeni o rozegranie większej liczby meczów niż kiedykolwiek wcześniej.

„To ma sens, jeśli przeciążasz kalendarz i gracze w pewnym momencie będą musieli z czegoś zrezygnować” – powiedział Masters.

Dyrektor naczelny PFA Richard Masters ma poważne obawy w związku z rozszerzeniem Klubowych Mistrzostw Świata
Swoje niezadowolenie z nowych rozgrywek wyraził także Javier Tebas, prezes Ligi Hiszpańskiej

„Docieramy do punktu zwrotnego. Z opinii, jakie otrzymaliśmy od graczy, wynika, że ​​gra się dużo w piłkę nożną i następuje ciągły rozwój.

Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 15 czerwca – 13 lipca 2025 roku, co pozbawi część klubów możliwości regeneracji poza sezonem i przygotowań do nowego sezonu Premier League.

Jeśli FIFA wdroży tę zasadę, nie będzie to miało wpływu między innymi na Bundesligę, Ligę Portugalską i Ligę Belgijską, ponieważ mają one już 18 lub mniej drużyn rywalizujących w swoich ligach.