Oceny zawodników Aston Villi vs Legia Warszawa po szokującej porażce w Polsce

Aston Villa przegrała w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy z Legią Warszawa 3:2.

Podopieczni Unaia Emery’ego dwukrotnie wracali po deficytach w pierwszej połowie po bramkach Johna Duran i Lucasa Digne’a, ale Ernests Mucci zdobył drugą bramkę na początku drugiej tercji. Villa nie potrafiła znaleźć wyrównania i w piątek z wyjazdu do Polski wróci do Birmingham z pustymi rękami.

Emery ogłosił bardzo zmienioną wyjściową jedenastkę, wprowadzając pięć zmian w drużynie, która w ubiegły weekend pokonała Crystal Palace 3:1 na Villa Park. Przedstawił Clementa Lengleta i po raz drugi w tym sezonie w podstawowym składzie umieścił Calluma Chambersa.

Przeczytaj | Bezpośrednia reakcja na uderzenie Villi w Polsce

Przeczytaj | Dostęp do Aston Villa Scraphold Suite został udostępniony jako nowe doświadczenie w dniu meczowym

Paweł Wszołek otworzył wynik dla gospodarzy, uderzając w tylny słupek, po czym Duran zebrał się i wyrównał Villę po genialnym uderzeniu Niccolò Zaniolo w poprzeczkę. Meucci ponownie wysunął się na prowadzenie, ale Villa odzyskała równowagę tuż przed przerwą, gdy strzał Lucasa Digne’a z pola karnego trafił w górny róg.

Po tym, jak nie udało mu się ukryć defensywnej chwały Villi, Mucci na początku drugiej połowy chwycił za ortezę, mijając Amy Martinez, nie po raz pierwszy tego wieczoru. Próbując wrócić do gry, Emery dokonał pięciu zmian, w tym Moussa Diaby, Ollie Watkins, Matty Cash, Jacob Ramsey i Douglas Lewis.

Mimo że Emery wniósł siłę ognia z ławki rezerwowych, Villa nie mogła znaleźć sposobu na powrót do meczu.

READ  Przedstawiciele partii rządzącej twierdzą, że w Polsce jest oprogramowanie szpiegujące Pegasus