Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oczekuje się, że Trump znajdzie się w centrum uwagi debaty republikańskiej

Oczekuje się, że Trump znajdzie się w centrum uwagi debaty republikańskiej

Były szef ogłosił w weekend, że nie będzie go w Milwaukee podczas dwugodzinnej imprezy, odmawiając grupie konkurentów – którą prowadzi – szansy na zaatakowanie go.

„Prezydent Trump naprawdę wygrał dzisiejszą debatę, ponieważ wszystko będzie dotyczyło niego” – powiedział Chris LaCivita, starszy doradca ds. kampanii 77-letniego miliardera.

„Tylko prezydent Trump ma pomysły polityczne, hart ducha i sondaże potrzebne, aby stawić czoła oszukańczemu Joe Bidenowi w wyborach powszechnych”.

Mając największą przewagę w sondażach od ponad 40 lat rywalizacji o nominację Republikanów na prezydenta, Trump dał jasno do zrozumienia, że ​​nie widzi sensu pozostawania na scenie debaty i otwierania się na wyniki reszty pola.

W środę ogłosił, że planuje kontrprogram, który będzie się składał z nagranego wcześniej wywiadu z byłym gospodarzem Fox News Tuckerem Carlsonem, który zostanie opublikowany w Internecie po rozpoczęciu debaty.

„Polecą się iskry”. Cieszyć się!” Drażnił się z tym na swoim portalu społecznościowym Truth Social.

Chociaż Trump nie będzie obecny, oczekuje się, że Trump zajmie ważne miejsce na scenie debaty w największym mieście Wisconsin, gdzie jego liczne procesy będą przedmiotem pytań moderujących wydarzenie gospodarzy Fox News.

– 'Moge to zabrac’ –

Była gwiazda reality show planuje zdementować nagłówki gazet po debacie, kiedy podda się władzom w Atlancie w czwartkowe popołudnie w związku z czwartym aktem oskarżenia w tym roku dotyczącym rzekomego spisku przestępczego mającego na celu kradzież wyborów w 2020 roku.

Jego były prawnik Rudy Giuliani, oskarżony w tej sprawie o wymuszenie wraz z Trumpem i 17 innymi oskarżonymi, poleciał do stolicy Gruzji na kilka godzin przed debatą, aby się poddać.

„Jestem dużym chłopcem. Wytrzymam to. Stoczyłem w swoim życiu znacznie gorsze bójki” – powiedział dziennikarzom Giuliani, były prokurator federalny przed swoją rezydencją w Nowym Jorku.

READ  Liczba zgonów z powodu koronawirusa w Chinach jest zadziwiająco niska. Czy możemy uwierzyć w liczby?

Dla najbliższego rywala Trumpa, gubernatora Florydy Rona DeSantisa, najważniejsze będzie odwrócenie jego słabych wyników w sondażach i udowodnienie, że jest realną alternatywą dla faworyta.

Kandydaci zostaną prawdopodobnie zapytani o konkurencję z Chinami i amerykańską polityką zagraniczną na Ukrainie i w Rosji – kwestia, która spowodowała potknięcie się DeSantis na początku kampanii.

W związku z radykalną zmianą niezbędną do usunięcia Trumpa wielu komentatorów postrzegało debatę przede wszystkim jako pokaz dla kandydatów aspirujących na wiceprezydenta Trumpa.

Mniej znani kandydaci, tacy jak biznesmen Vivek Ramaswamy, postrzegają debatę jako okazję do przedstawienia się szerszej publiczności i być może przedstawienia swoich argumentów za pracą w przyszłej administracji Trumpa.

„Dzisiejszego wieczoru nie należy nawet nazywać debatą, ale przesłuchaniem w celu dołączenia do zespołu prezydenta Trumpa na drugą kadencję” – stwierdziła LaCivita.

– „To nie jest kulminacja” –

Analitycy twierdzą jednak, że minęły ponad cztery miesiące od głosowania nad pierwszą nominacją w stanach Iowa i New Hampshire, jest zbyt wcześnie, aby ogłaszać wyścig.

„Jeśli ta sama osoba zajmie pierwsze lub drugie miejsce w Iowa i New Hampshire, wyścig staje się dwuosobowy, niezależnie od tego, ilu innych uczestników bierze w nim udział… Nikt jeszcze nie złapał fali, ale ktoś to zrobi i kiedy to zrobi” – powiedział były senator USA Judd Gregg w rozmowie z „The Hill”: „Trump będzie miał wyścig na rękach”.

Trump uniknął debaty w Iowa w 2016 roku, upewniając się, że jego najbliższy rywal, Ted Cruz, stawi czoła całemu upałowi, mimo że senator z Teksasu wygrał głosowanie w Iowa kilka dni później.

Zespół DeSantisa spodziewa się podobnej dynamiki w środę, choć amerykańskie media donoszą, że polityczny nowicjusz Ramaswamy również prawdopodobnie spotka się z krytyką za niespójności w swoich wypowiedziach politycznych.

Jednak Trump nie postawi wszystkiego po swojemu, a odlegli słabsi Chris Christie i Asa Hutchinson mają nadzieję na przełomowy moment, który raczej nie złagodzi ciosów byłego prezydenta i byłego wiceprezydenta Mike’a Pence’a.

READ  Mój ojciec-morderca spędzi w więzieniu kolejne 40 lat

Oczekuje się również, że będzie ścigał Christiego DeSantisa w związku z zakłopotaniem związanym z jego kampanią i notatką opublikowaną w Internecie przez wiodącą organizację polityczną wspierającą jego kampanię, w której wzywa go do obrony Trumpa.

„Sądzę, że uczciwie jest, gdy pozostali kandydaci mówią, że to nie koronacja, a wybory” – powiedział w tym tygodniu Brett Baer, ​​który był współmoderatorem debaty, w wywiadzie dla gospodarza konserwatywnego radia Hugh Hewitta.

ft/sst