Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Odmienić los czworga dzieci, które prawdopodobnie przeżyły katastrofę lotniczą w Kolumbii

Odmienić los czworga dzieci, które prawdopodobnie przeżyły katastrofę lotniczą w Kolumbii

Obecnie nie jest jasne, czy czworo dzieci z rdzennej społeczności Kolumbii żyje, ponad dwa tygodnie po tym, jak samolot, którym podróżowali, rozbił się w gęstej dżungli.

Prezydent Gustavo Petro początkowo powiedział w środę, że dzieci zostały znalezione żywe, ale od tego czasu wycofał to twierdzenie, ponieważ otrzymane informacje nie mogły zostać potwierdzone.

Petro udostępnił usunięte od tego czasu oświadczenie na Twitterze, w którym twierdzi, że personel wojskowy, strażacy i urzędnicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego uratowali dzieci w gęstych dżunglach kolumbijskiego departamentu Caqueta na południu kraju.

Oglądaj najnowsze wiadomości na Channel 7 lub transmituj za darmo na 7plus >>

„Po ciężkich poszukiwaniach prowadzonych przez nasze wojsko znaleźliśmy czwórkę dzieci, które zaginęły w katastrofie lotniczej w Guaviare. Radość dla kraju” – napisał na Twitterze Petro.

Samolot — Cessna 206 — przewoził siedem osób na trasie między Araraquara w prowincji Amazonas a San Jose del Guaviare, miastem w prowincji Guaviare, kiedy pewnego dnia we wczesnych godzinach rannych 1 maja wydał ostrzeżenie z powodu awarii silnika. .

Ale Petro odwołał swoje oświadczenie w piątek po tym, jak nie potwierdził informacji, które otrzymał od kolumbijskiego Instytutu Opieki Rodzinnej (ICBF).

Petro – napisał na Twitterze w piątek: „Zdecydowałem się usunąć (tweet), ponieważ nie można potwierdzić informacji dostarczonych przez ICBF”.

„Przepraszam za to, co się stało.

Siły zbrojne i społeczności tubylcze będą kontynuować niestrudzone poszukiwania, aby przekazać krajowi wieści, na które czekał. W tej chwili nie ma innego priorytetu niż szukanie, aż je znajdziesz.

„Życie dzieci jest najważniejsze”.

Los czworga kolumbijskich dzieci jest obecnie nieznany po tym, jak prezydent Gustavo Petro odwołał swoje oświadczenie potwierdzające ich bezpieczny powrót do zdrowia po katastrofie lotniczej w amazońskiej dżungli. kredyt: Kolumbijskie siły zbrojne za pośrednictwem CNN i Reuters

Astrid Caceres, dyrektor Międzynarodowej Federacji na rzecz Opieki Rodzinnej, powiedziała, że ​​jej zespół otrzymał potwierdzenie z pierwszej ręki, że zespoły poszukiwawcze uratowały i zidentyfikowały dzieci i są „bardzo pewne siebie”, ale czekają na dowód.

READ  Misja ratunkowa w Kabulu dla Australijczyków powracających z Afganistanu

Caceres powiedział, że komunikacja w dżungli jest trudna.

„Wciąż brakuje nam tego ostatniego ogniwa, które potwierdza wszystkie nasze nadzieje” – powiedziała.

Nie przestaniemy, dopóki nie dostaniemy zdjęcia dzieci. Nie lekceważymy otrzymanych informacji, ale chcemy się (bezpośrednio) utwierdzić.

Potwierdzono śmierć trzech dorosłych osób, w tym pilota, w wyniku katastrofy lotniczej, a ich ciała znaleziono wewnątrz samolotu

Ze wstępnych informacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który koordynował akcję ratunkową, wynikało, że dzieci uciekły z samolotu i udały się do lasu deszczowego po pomoc.

Ratownicy, wspierani przez psy poszukiwawcze, podobno znaleźli odrzucone owoce, które dzieci zjadły, aby przeżyć, a także prowizoryczne schronienia wykonane z roślin dżungli.

Władze powiedziały, że w poszukiwaniu dzieci śledziły szereg drobnych przedmiotów, takich jak kosmyki włosów, folie plastikowe i butelki dla niemowląt.

kredyt: Kolumbijski Urząd Lotnictwa Cywilnego za pośrednictwem CNN

Według ICBF kolumbijskie siły zbrojne w poszukiwaniu zaginionej grupy śledziły serię małych przedmiotów, takich jak kosmyki włosów, folie plastikowe i butelki dla niemowląt.

Ale teraz nie jest jasne, czy czworo dzieci w wieku 13, 9 i 4 lat oraz 11-miesięczne niemowlę przeżyło.

Petro powiedział, że w poszukiwaniach biorą udział samoloty i helikoptery kolumbijskiej armii i sił powietrznych.

– Z Reutersem, CNN

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, dostosuj się .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.